SEKTÖREL › Skoda büyüyor, yenileniyor...

Skoda büyüyor, yenileniyor...

06 Haziran 2011 / 00:44 Satış adetleri ciddi oranda artan Skoda, yeni modellerle birlikte ürün gamını da genişletiyor

Skoda büyüyor, yenileniyor...
Ülkemizde Yüce Auto tarafından temsil edilen Skoda, her geçen gün daha fazla tercih edilen bir marka haline geliyor. Yılın ilk beş ayında ulaştığı 3 bin 282 adetlik teslimatla, satışlarını geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 122 oranında arttıran marka, yeni modelleri, yeni motor ve şanzıman seçenekleriyle büyüme trendini devam ettirecek gibi görünüyor. 2012 yılından itibaren Türkiye'de iyi bir konumda olmayı hedefleyen Skoda'nın planları arasında B segmentinde yer alan uygun fiyatlı bir sedan model de bulunuyor.

Skoda tarafından düzenlenen basın toplantısında markanın artan satışları ve hedefleriyle ilgili bilgiler veren Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Mahmut Kadirbeyoğlu, tedarik sıkıntısı yaşanmasaydı satış adetlerinin daha da yüksek gerçekleşeceğini belirtti. Başarıyla geçen 2010 yılının ardından 2011 yılında mevcut ürün gamını yeni motor seçenekleri ve yeni versiyonlarla güçlendireceklerini söyleyen Kadirbeyoğlu “Global vizyonumuz çerçevesinde duygulara ve hobilere de hitap eden araçları kullanıcıların beğenisine sunacağız. Bunun ilk göstergeleri ralli ruhunu yollara taşıyan genç ve dinamik bir görüntü çizen Fabia RS ile otomatik şanzımanlı 2.0 TDI motora sahip  Superb Combi 4x4 olacaktır” şeklinde konuştu.

Kadirbeyoğlu ayrıca şunları söyledi: “2011 yılının son çeyreğinde ise Skoda’nın en çevreci model grubu olan Greenline serisinin ülkemizdeki ilk temsilcisi Yeti Greenline 1.6 TDI satışa sunulacak. Dizel motor seçeneklerimizde en düşük egzos emisyon değerlerine ulaşan Greenline serisinden sonra, benzinli motor seçeneklerimizde  de Greentech adını vermiş olduğumuz teknoloji ile daha çevreci egzos emisyon değerlerine ulaşmış olacağız. Skoda markasının şu anda 130gr CO2/ km’nin altında 38 adet motor ve şanzıman versiyonu bulunmaktadır. Bu da çevreye verdiğimiz önemin bir göstergesidir” 

HER YIL İKİ YENİ MODEL SUNULACAK
Skoda’nın yeni vizyonu çerçevesinde 2018 yılına kadar tüm dünyada satışların iki katına kadar çıkarması yönünde karar alındığını kaydeden Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Mahmut Kadirbeyoğlu “Skoda 2012 yılında itibaren ortalama 6 ayda bir yeni bir aracını pazarlara sunacaktır. Bunun ilk adımı yıl sonunda yeni şehir aracımızın piyasaya sunulması ile atılacaktır. Bu aracımız, Fabia’dan daha küçük ve özünde şehir trafiğinde kullanımı kolay, teknolojik ve sağlamlığıyla güven veren bir araç sahibi olmayı arzulayan müşterilere yönelik bir otomobil olacaktır. Bu aracımızın hedef kitlesi içinde kadınlar ve gençler ilk sırada yer almaktadır. Bir sonraki adımımız ise Fabia ve Octavia arasında bir boyuta sahip olan araç için taleplere cevap vermektir” şeklinde konuştu.

YENİ LOGO 2012’DE TÜM SKODA MODELLERİNDE OLACAK
Skoda'nın kurumsal kimliği de yenileniyor. Yeni kurumsal kimlik, 2012 yılından itibaren Skoda markalı araçlar ile birlikte kullanılmaya başlanacak. Markanın yeni logosunda  artık “Skoda Auto” ibaresi yer almayacak. Bunun yerine Skoda açıkça görülebilecek şekilde logonun tam üstünde yer alacak.

SHOWROOMLAR DA TAMAMEN DEĞİŞİYOR
Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Mahmut Kadirbeyoğlu, yakın gelecekte Skoda showroomlarının da yeni imajın paralelinde değişime uğrayacağını belirtti. İç ve dış görünümünde radikal değişikliklere gidilerek Skoda Showroomları görsel açıdan mükemmelleştirileceğini söyleyen Kadirbeyoğlu “Tüm showroomlarımız kademeli olarak gece ve gündüz dikkat çekecek şekilde tasarlandı. Bu değişim ile birlikte showroomlarımız iç ve dış dizaynda marka değerlerini yansıtacaktır. 70’ten fazla yetkili satıcılık talebinin bize ulaşması gittiğimiz yolun doğruluğu konusunda bizi cesaretlendiriyor” diye konuştu.
 

ÇOK OKUNANLAR