YENİ MODELLER › Skoda Design Concept

Skoda Design Concept

13 Mart 2011 / 20:02 Skoda’nın liftback tasarımlı konsepti, gelecekte Fabia ile Octavia arasına konumlanan bir model olarak yollara çıkabilir

Skoda Design Concept
Yeni logosuyla, yepyeni bir kimliğe bürünmeye hazırlanan Skoda, Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilediği Design Concept ile gelecekteki modelleri hakkında fikir veriyor. Design Concept, markanın dinamik yeni yüzünü temsil eden bir tasarıma sahip. Geçmişteki Skoda modelleriyle olan bağını koparmayan konsept, karakteristik çizgileriyle akıllarda bir Skoda imgesi yaratmayı amaçlıyor.

Otomobilin oldukça ince tutulan kare farları, LED ampüllerle çevrelenmiş.
Güncel Octavia modeliyle benzer çizgilere sahip olsa da Design Concept kendine özgü birçok tasarım detayına sahip. Sivriltilmiş hatları ve kızgın bakışlarıyla hayli iddialı görünen konsept, tek bir bütün gibi algılanan ön camı, tavanı ve arka camıyla dikkat çekiyor. İlk etapta sedan karoserle üretime alınması muhtemel görünen Design Concept’in fotoğraflarda gördüğünüz haliyse daha sonra üretilebilir. Bir ihtimal adının Felicia olabileceği de dedikodular arasında.

Design Concept, son derece özenli ve sade bir kabine sahip. Orta konsolda, Çek kültürüne olan bağlılığın bir göstergesi olarak kristal cama yer verilmiş, ancak bu detayın seri üretime geçmesi, maliyetlerden dolayı pek mümkün görünmüyor. Skoda’nın genel kokpit hatlarında ve direksiyon simidindeyse Volkswagen genlerinden izler bulmak mümkün.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR