GÜNDEM › Skoda Fransa Bisiklet Turu’na 11. kez sponsor oldu

Skoda Fransa Bisiklet Turu’na 11. kez sponsor oldu

06 Temmuz 2014 / 20:32 Skoda, 2004 yılından bu yana olduğu gibi ve bu yıl da Fransa Bisiklet Turu’na sponsor oldu

Skoda Fransa Bisiklet Turu’na 11. kez sponsor oldu

119 yıllık tarihine bisiklet üreticisi olarak başlayan ve bugün de otomobillerinin yanında kendi markasını taşıyan bisiklet modellerini sunmaya devam eden Skoda, 5-27 Temmuz tarihleri arasında yapılacak Fransa Bisiklet Turu’na 11. kez sponsor oldu. 2004 yılından bu yana sürdürdüğü geleneği bozmayan Çek üretici, aynı zamanda bu organizasyonun araç sponsorluğunu da üstlendi. Bu çerçevede dünyaca ünlü bisiklet etkinliğinin lojistiği için 250 adet araç tahsis eden Skoda, kırmızı renkli bir Superb ile yarışçılara öncülük edecek. Araç, aynı zamanda mobil kontrol merkezi olarak yarış direktörlüğüne de hizmet verecek.

Çek üretici, bununla birlikte Fransa Bisiklet Turu sponsorluk anlaşmasını 2018 yılına kadar uzatırken, anlaşmaya İspanya Turu ve diğer uluslar arası bisiklet yarışlarını da dahil etti. Yarış boyunca hizmet verecek 250 araçlık Skoda filosunda ağırlıklı olarak Skoda Octavia Combi ve Superb modelleri yer alıyor. Skoda araçları, her yıl Fransa Bisiklet Turu’nda 2.8 milyon kilometre yol katederken, kırmızı Superb ise etaplarda yolların kesilmesinden, hakemlerle iletişime kadar yarış direktörlüğünün her türlü görevinde kullanılıyor. Araç, bu amaçla tüm iletişim teknolojileri ve ekipmanlarıyla donatılmış durumda. Ayrıca kırmızı Superb, her etapta bitiş çizgisini bisikletçilerle birlikte geçme hakkına sahip olan tek araç.

Ayrıca Skoda, tur sponsorluğunu 5 yıl daha ekleyerek 2018 yılına kadar uzattığını açıkladı. Bu anlaşma, İspanya Bisiklet Turu (La Vuelta) ve diğer uluslararası bisiklet yarışlarını da kapsıyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR