SEKTÖREL › Skoda fuarda yeni bir sayfa açacak!

Skoda fuarda yeni bir sayfa açacak!

19 Ekim 2012 / 01:51 Skoda yeni tasarım anlayışını ve yenilikçi yüzünü İstanbul Autoshow'da sergilemeye hazırlanıyor

Skoda fuarda yeni bir sayfa açacak!
Skoda’nın bundan sonraki modellerine de ışık tutacak olan yeni tasarım anlayışının en son ürünü Rapid, İstanbul Autoshow 2012’de Skoda Auto’nun Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Werner Eichhorn’un da katılımıyla Türkiye pazarına ilk kez tanıtılacak. Ziyaretçiler, Rapid’in yanı sıra Skoda’nın bir başka yeniliği olan minik şehir otomobili Citigo’yu da bu fuarda yakından tanıma imkanı bulacak.

Dünya tanıtımı yalnızca bir ay önce Paris Motor Show’da gerçekleştirilen Rapid, yeni bir model olmanın yanı sıra Skoda’nın bundan sonraki model atağının da ateşleyicisi konumunda. Bu yepyeni sedan, İstanbul Autoshow 2012’de Skoda standının odak noktası olacak. Türkiye’de de büyük başarılara imza atması beklenen ve sedan pazarına yeni bir soluk getirecek olan Rapid, Skoda’nın model yelpazesinde Fabia ile Octavia arasında konumlandırılıyor. Sert hatlı ve sportif ön görünümüyle dikkat çeken otomobil, markanın kimliği haline gelen radyatör ızgarasında Skoda’nın yeni logosunu taşıyor.

2013 yılının ilk aylarından itibaren Türkiye yollarına çıkmaya başlayacak Rapid’de 1.2. (75 bg), 1.2 TSI (105 bg), 1.4 TSI (122 bg) benzinli motorların yanında, 1.6 TDI (90 bg) ve 1.6 TDI (105 bg) dizel olmak üzere 5 farklı motor seçeneği bulunacak. 1.6 TDI (90 bg) motorda 7 ileri DSG otomatik şanzımanın sunulmasına ise 2013 yılının ikinci yarısından sonra başlanacak.

Minik şehirli Citigo
Skoda’nın model atağındaki bir başka önemli unsur olan Citigo da, İstanbul Autoshow’da yerini alacak. Markanın A segmentindeki ilk aracı konumundaki Citigo, 3.56 m uzunluğa, 1.65 m genişliğe ve 1.48 m yüksekliğe sahip. 60 beygir gücünde 1,0 litre 3 silindirli yeni nesil benzinli motora sahip Citigo’da 5 ileri manuel veya 5 ileri yarı otomatik ASG şanzıman seçenekleri tercih edilebiliyor.  5 ileri manuel şanzımanla ortalama yakıt tüketiminin 100 kilometrede 4.5 litre iken ASG yarı otomatik şanzıman seçeneğiyle bu değerin 4.4 litreye düştüğü açıklanıyor.

Ralli parkurlarından fuara
Skoda, İstanbul Autoshow 2012’deki standında Rapid ve Citigo gibi yeniliklerinin yanı sıra Türkiye’de satılan diğer modellerini de sergileyecek Standta Superb Sedan, Superb Combi, Fabia RS, Fabia Scout, Yeti, Yeti Greenline ve Roomster modelleri de bulunacak. Bunların yanında, Avrupa’da olduğu kadar Türkiye’deki parkurlarda da oldukça başarılı sonuçlara imza atan Skoda’nın ralli aracı Fabia S2000 de fuarda motorsporları tutkunlarına göz kırpacak.
 

ÇOK OKUNANLAR