SEKTÖREL › Skoda hedef büyüttü

Skoda hedef büyüttü

18 Mart 2011 / 12:37 Skoda 2010 yılında satışlarını yüzde 86 artırdı. Markanın 2011 hedefiyse Türkiye’de 10 bin adetlik satış gerçekleştirmek

Skoda hedef büyüttü
Atılım yılı ilan ettiği 2010 yılında satışlarını yüzde 86.18 artırarak toplamda 6.332 adetle yüzde 1.24 pazar payı elde eden Skoda, 2011 yılında 10.000 adetlik satış hedefliyor. Yeni kurumsal kimlik oluşumu çerçevesinde logosunu yenileyen Skoda, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’deki showroom görünümlerinde de büyük mimari değişime gidiyor. Geçtiğimiz ay Prag’da yapılan ve tüm dünyadaki bayilerinin biraraya geldiği konferansta; 2018 yılına kadar satışların iki katına çıkarılması yönünde hedef belirleyen Skoda, tüm segmentlerde yer almak için ürün gamını genişletecek.

Cenevre Motor Show’da startı verilen büyük kurumsal değişim ve Skoda’nın Türkiye distribütörü Yüce Auto kanalıyla Türk otomotiv sektöründe 2010 yılında elde ettiği büyüme ile 2011 yılı stratejileri, Skoda Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce, Genel Müdür Mahmut Kadirbeyoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Emir Berduk Marşan’ın katıldığı toplantı ile aktarıldı.

Toplantıda konuşan Yüce Auto Skoda Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce, 2011 yılının ilk üç ayında geçen yıllara oranla büyük bir şatış başarısı yakaladıklarını belirterek “Bir süre önce kaybettiğimiz Orhan Yüce’yi saygı ile anıyoruz. Kendisinin izinden giderek markamız bayrağını daha ileriye taşıyacağız. İlk üç ayda geçen yıllara oranla 4.5 kat büyüdük. Başta Ferit Şahenk olmak üzere tüm yönetim kuruluna, bayilerimize, fabrikamıza ve tüm müşterilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Mahmut Kadirbeyoğlu da, geçen 20 yıldaki dinamik büyümenin ve 2010 yılında gelen tarihi satış başarısının ardından hedef büyüten Skoda’nın, 2018 yılına kadar satışlarını iki katına çıkarma arzusunun altını çizerek “2010 yılında markamız satışlarını bir önceki yıla göre  yüzde 86.18 arttırarak toplamda 6.332 adet satış ile yüzde 1.24 pazar payı elde etti.  Yakın gelecekte Skoda’da yaşanacak büyük değişikliklere hep birlikte şahit olacağız.  Tabi bütün bu atılımları gerçekleştirirken marka olarak fiyat-değer stratejimizi de sürdüreceğiz. Skoda markası olarak genel felsefemiz müşterilerimize teslim ettiğimiz otomobillerde aldığımız paranın karşılığını fazlasıyla tüketiciye verebilmektir.” dedi.

Kadirbeyoğlu, Türk otomotiv sektörüne verdiği hizmetlerle sektörün duayeni olarak kabul gören Orhan Yüce’nin vefatının ardından Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devralan Ahmet Yüce ile birlikte bayrağı daha da ileriye taşıyacaklarını da kaydederek “Yeni logomuz, değişmeye başlayan showroomlarımız, çevre dostu rekabetçi otomobillerimiz, akıllı mühendislik çözümlerimiz ve en önemlisi insan odaklı otomobiller üretmedeki çabamız ile yeni bir dönemin başlangıcını yapıyoruz. Yakın gelecekte ticari araç segmentinde de sürprizimiz olacak. Skoda olarak Türkiye otomotiv pazarında her segmentte yer alma hedefindeyiz“ şeklinde konuştu.

ÇOK OKUNANLAR