SEKTÖREL › Skoda Kodiaq satışa sunuldu...

Skoda Kodiaq satışa sunuldu...

09 Mayıs 2017 / 04:28 Skoda'nın SUV modeli Kodiaq, uzun bir bekleyişin ardından showroomlardaki yerini aldı

Skoda Kodiaq satışa sunuldu...

Skoda’nın uzun zamandır merakla beklenen SUV modeli Kodiaq, Türkiye’de satışa sunuldu. 109.900 TL’den başlayan fiyatlarla Skoda showroomlarındaki yerini alan Kodiaq, ülkemizde 1.4 TSI benzinli veya 2.0 TDI dizel motorlarla tercih edilebilecek.

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel, SUV segmentinin tüm Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de sürekli artan bir satış grafiğine sahip olduğunu belirterek “Kodiaq ile bu segmentte de iddiamızı çok güçlü bir şekilde ortaya koyacağız. Skoda'nın yeni model atağının en önemli halkası Kodiaq modelidir ve markamız için yeni bir dönemin işaretini vermektedir” dedi. Senyücel, SUV segmentinde rekabetin çok yüksek boyutlarda olduğuna da dikkat ederek “Kodiaq, Skoda markasına dinamizmi fazlasıyla yansıtacaktır. Bu iddialı modelimizin ülkemizde de çok sevileceğinin işaretlerini satışa başlamadan önceki aylarda gelen yoğun taleplerden gördük. Hem markamıza değer katacak hem de genel pazarda gücümüzü artıracak Kodiaq, prestij anlamında da markamızı bir adım öteye taşıyacaktır. Segmentinde farkını güçlü bir şekilde ortaya koyacak Kodiaq modelimizle, Superb ve Octavia ile yakaladığımız çıkışı sürdürmeye devam edeceğiz ” diye konuştu.

Ambition, Style ve Prestige olmak üzere 3 donanım seviyesine sahip Kodiaq, güçleri 125 bg ile 190 bg arasında değişen motorlarla sunuyor. Tercihe göre 6-ileri manuel veya 6-7 ileri DSG şanzımanla satın alınabilen Kodiaq, aynı zamanda 2 çeker veya 4 çeker seçeneklerine de sahip. Standart olarak 5 koltuklu olarak sunulan büyük SUV modeli, opsiyonel olarak 7 kişilik kapasiteyle de satın alınabiliyor. Bununla birlikte Kodiaq, sınıfının en büyük bagaj hacmini sunuyor. 5 kişilik seçenekte 720 lt’lik bagaj hacmi, arka koltuklar katlandığında 2065 lt’ye yükseliyor.

ÇOK OKUNANLAR