SEKTÖREL › Skoda'dan LED emniyet kemeri tokası

Skoda'dan LED emniyet kemeri tokası

18 Kasım 2020 / 14:53 Skoda, LED ışıklı emniyet kemerini tanıtarak yenilikçi çözümlerinin arasına bir yenisini daha ekledi

Skoda'dan LED emniyet kemeri tokası

Skoda, LED ışıklandırmaya sahip yenilikçi emniyet kemerini tanıttı. Aydınlatmalı emniyet kemeri tokasının patentini alarak dünyada bir ilke imza atan Skoda, emniyet kemerini kullanımını artırmayı ve kemerin yerini bulmayı kolaylaştırmayı hedefliyor.

Skoda'nın Simply Clever laboratuvarlarında geliştirilen yenilikçi LED emniyet kemeri tokasında, geleneksel kırmızı düğme yerine kristal desenlerin olduğu bir ışıklandırma bulunuyor. Beyaz olarak yanan ve emniyet kemeri tokasının yerini gösteren teknoloji, koltuğa birisi oturduğunda LED’lerin kırmızıya dönmesini sağlıyor. Emniyet kemeri takıldığında ise, LED ışıklandırma yeşile dönerek kemerin başarılı bir şekilde bağlandığını gösteriyor. Bu yeşil ışık ise bir süre sonra beyaza dönüyor.

Akıllı LED emniyet kemeri tokası, özellikle çocukların emniyet kemeri bağlayıp bağlamadığından emin olmak için son derece kullanışlı bir özellik olarak da öne çıkıyor.

cc25c08eb311a2817f3050befb851842_0.jpg

ÇOK OKUNANLAR