SEKTÖREL › Skoda'dan yeni modeller

Skoda'dan yeni modeller

07 Haziran 2011 / 22:00 Yeni marka kimliği çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken Skoda, Türkiye pazarına sunduğu iki yeni ürünle seçenekleri de arttırıyor

Skoda'dan yeni modeller
Yılın ilk beş ayında ulaştığı 3 bin 282 adetlik teslimatla, satışlarını geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 122 oranında arttıran Skoda, model gamını da zenginleştiriyor. Markanın ürün gamına eklediği otomobillerden biri olan Fabia RS performans tutkunlarını hedef alırken, diğer model olan Superb Combi 4x4 ise güvenli ve hacimli bir otomobile ihtiyaç duyanlara göz kırpıyor.

Ralli parkurlarından yollara: Fabia RS
Fabia gamının en performanslı versiyonu olan bu otomobil, turbo ve süperşarjdan oluşan çift aşırı besleme sayesinde 180 bg güç üreten 1.4 litrelik motora sahip. 2000 ile 4500 d/d aralığında 250 Nm maksimum tork üreten bu motor standart olarak 7 ileri DSG şanzımanla birlikte sunuluyor. 0'dan 100 km/s hıza 7.3 saniyede çıkan ve maksimum 224 km/s hıza ulaşabilen Fabia RS'in görüntüsü ve  kabini de standart modellerden daha sportif. Kırmızı renk fren kaliperleri, 4 farklı renk seçeneği sunan 17 inçlik jantları, çift egzoz çıkışı, difüzörlü arka tamponu, opsiyonel olarak sunulan kontrast tavan rengi ve sportif iç mekan detaylarıyla performansı hakkında fikir veren Fabia RS'in anahtar teslim satış fiyatıysa 47.970 TL olarak veriliyor.

Suberb Combi'de yeni versiyon
Skoda, Superb Combi modelinin mevcut  1.4 TSI ve 1.6 TDI motorlarının yanına niş ürün gruplarına özgü 4x4 çekiş sistemi ve otomatik şanzıman birlikteliğine sahip 2.0 TDI seçeneğini ekledi. Düğmeye basılarak çalıştırılan TDI motoru 140 bg güç üreten otomobilde 4'üncü nesil Haldex çekiş sistemi bulunuyor. 603 litrelik bir bagaj hacmi sunan Superb Combi 4x4'de, büyük bir panoramik cam tavan da bulunuyor. Güvenlik donanımlarıyla dikkat çeken otomobilde 9 havayastığına kadar artırılabilen pasif güvenlik seviyesi, ESP ve Hill holder gibi aktif güvenlik özellikleriyle tamamlanıyor. Ayrıca fabrika çıkışlı çekme ekipmanları ile kullanılmak üzere TSA (Römork Stabilite Yardımı) sistemi de sunuluyor. Ekonomik, kullanışlı ve güvenli bir otomobil olan Superb Combi 2.0 TDI (140 bg) 4x4 DSG, 90.970 TL'lik bir fiyat etiketi taşıyor.

ÇOK OKUNANLAR