YENİ MODELLER › Subaru Impreza

Subaru Impreza

22 Nisan 2011 / 01:02 New York Otomobil Fuarı’nda tanıtılan yeni Subaru Impreza, Eylül ayından itibaren Türkiye'de satışa sunulacak

Subaru Impreza
New York Otomobil Fuarı’nda tanıtılan yeni Subaru Impreza,  “Confidence in Motion’’ mottosu doğrultusunda hazırlanmış ilk Subaru olma özelliğini taşıyor. Boyutları çok fazla değiştirilmeden daha ferah bir iç mekan yaratıldığı açıklanan yeni Impreza’nın uzatılan dingil mesafesi sayesinde arka koltuklarında 200 mm daha fazla diz mesafesi sunduğu belirtiliyor. Subaru Impreza’da kullanılan malzemelerin kaliteli olmasına da özellikle dikkat edilmiş.  

Yeni motora yeni şanzıman
Subaru’nun sürekli simetrik dört çeker sistemi (AWD) yeni Impreza’da da kullanılmaya devam ediliyor. Daha önce Forester’da kullanılan üçüncü nesil 2.0 litrelik benzinli motor ABD pazarına hitap eden New Yok otomobil fuarında Impreza’ların kalbini oluşturuyor. 6200 dd’de 148 bg güç üreten yeni Boxer motor 4200 dd’da 145 Nm’lik tork değeri sunuyor. Üçüncü nesil Boxer motorun 100 km’de ortalama 6,6 lt’lik yakıt tükettiği açıklanıyor. Subaru Impreza’nın Avrupa versiyonlarında yeni bir 1,6 litrelik motor da görev alacak. Otomobilde Subaru Impreza için özel olarak geliştirilen CVT (Sürekli Değişken Şanzıman) otomatik şanzıman da sunulacak.

ÇOK OKUNANLAR