SEKTÖREL › Subaru'dan deprem açıklaması

Subaru'dan deprem açıklaması

16 Mart 2011 / 23:11 Bayraktar Grubu bünyesindeki Japon markalardan biri olan Subaru'dan depremle ilgili açıklama geldi

Subaru'dan deprem açıklaması
Ülkemize Bayraktar Grubu tarafından ithal edilen Subaru markasının Genel Müdürü Toros Kardaş, Japonya'daki büyük depremle ilgili bir basın açıklaması yaptı. Açıklama şu şekilde;

"11 Mart 2011 tarihinde Japonya’da meydana gelen, binlerce insanın ölümüne ve çok büyük miktarda maddi hasara yol açan deprem Bayraktar Grubu olarak bizleri derinden üzdü.  Yıkıma uğrayan Japon halkının acısını paylaşıyor, kendilerine sabır ve acil şifalar diliyoruz.

Japonya'da gerçekleşen doğal felaketin ardından FUJI HEAVY INDUSTRIES LTD.(FHI) tarafından yapılan açıklama ile firma çalışanlarının sağlıklı ve güvende oldukları bilgisin aldık. Subaru üretim tesislerinde ve ofislerinde herhangi bir can kaybı ve hasar söz konusu değildir. FHI, Japonya’daki genel elektrik kesintileri ve ülkedeki olağanüstü durum nedeniyle Subaru fabrikalarında üretimini 17 Mart’a kadar kontrollü olarak durdurdu. Üretimi tamamlanmış olan araçların ve yedek parça sevkiyatında ise herhangi bir sorun bulunmuyor.

Subaru Türkiye olarak bizler bir yandan Japonya’daki meslektaşlarımızla yakın iletişim halindeyken, bir yandan da günlük faaliyetlerimizi en iyi şekilde sürdürerek onlara destek olmaya çalışıyoruz.

Şu anda Subaru’nun Türkiye operasyonunu etkileyen olumsuz bir durum
olmadığını da bildirmek isterim."


Toros Kardaş
Subaru Genel Müdürü

ÇOK OKUNANLAR