SEKTÖREL › Subaru'nın 6 modeline güvenlik ödülü...

Subaru'nın 6 modeline güvenlik ödülü...

23 Ekim 2017 / 00:43 Subaru’nun EyeSight özellikli 6 modeli IIHS 2017 TOP SAFETY PICK + (TSP+) Güvenlik Ödülü'nü kazandı

Subaru'nın 6 modeline güvenlik ödülü...

Subaru, Amerikan Karayolları Güvenliği Sigorta Enstitüsü tarafından her yıl açıklanan 2017 TOP SAFETY PICK+ (TSP+) ödüllerinde, yenilenen XV (Crosstrek) ve WRX ile Önleyici Güvenlik Sistemi EyeSight’a sahip olan Legacy, Outback, Forester ve Impreza modellerinin en yüksek güvenlik kategorisi ile ödüllendirildiğini açıkladı.

Bir aracın, TSP+ ödülünü kazanması için IIHS’nin tüm çarpışma testlerinde “en iyi” ya da “iyi” notlarını, ön far alanında ise “kabul edilebilir” veya “iyi” bir not alması gerekiyor. Subaru XV (Crosstrek), araç içi “iyi” çarpışma notlarına ek olarak opsiyonel “önden çarpışma önleyici” özelliği sayesinde bir diğer “iyi” notu daha almayı başardı. 12 mil/s ve 25 mil/s hızlarında gerçekleştirilen IIHS pist testlerinde, XV (Crosstrek)’de yer alan Subaru’nun orijinal Önleyici Güvenlik Sistemi EyeSight, aracın “iyi” notunu almasını sağladı. Bu modelde aynı zamanda Ulusal Karayolları Trafik Güvenliği İdaresi’nin kriterlerine uyan “önden çarpışma uyarı sistemi” de bulunuyor.

Bunun yanında, geliştirilen ön farlar 2018 model Subaru WRX’i TSP+ alanında üst sıralara taşıdı. Uzun far desteği ve Limited versiyonla birlikte gelen LED farlarla birlikte Subaru WRX, ön farlar kategorisinde de “iyi” notunu elde etti.

ÇOK OKUNANLAR