SEKTÖREL › Suzuki hafif hibrit teknolojisinde lider!

Suzuki hafif hibrit teknolojisinde lider!

06 Temmuz 2021 / 22:28 Suzuki’nin pazara sunduğu hibrit modeller, 2021 yılının ilk yarısını başarılı satış adetleriyle geride bıraktı

Suzuki  hafif hibrit teknolojisinde lider!

Ülkemizde Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilen Suzuki’nin pazara sunduğu hibrit modeller, 2021 yılının ilk yarısında başarılı satış adetlerine ulaştı. Geçtiğimiz yıl kendi segmentinin hibrit lideri olan Suzuki ürün ailesinin yenilikçi üyesi Swift Hibrit, ODD satış verilerine göre bu yılın ilk 6 ayında da 637 adetlik satışla B-Hatchback segmentinin açık ara lider hibrit modeli oldu. Swift Hibrit, bu segmentte %78’lik paya ulaştı. Geçtiğimiz Nisan ayında pazara sunulan Vitara Hibrit ise 2021 yılının ilk yarısında, 566 adetlik satış ve %23’lük pazar payıyla B-SUV segmentinin en çok tercih edilen ikinci hibrit modeli oldu. Vitara Hibrit bu yılın ikinci çeyreğinde ise 454 adetle B-SUV hibrit araçlarda liderliğe ulaştı. 

69c9049cc768805cbe7deacf98d87262_0.jpg

Suzuki Türkiye Marka Direktörü Şirin Mumcu Yurtseven; “Suzuki Türkiye olarak 2021 yılının ilk 6 ayını büyük bir gururla geride bıraktık. Suzuki Hibrit ailesini genişlettik, Avrupa’da olduğu gibi ülkemizde de dizel araçların en büyük alternatifi konumuna gelen hibrit araçlar içerisinde Suzuki olarak satış grafiğimizi yükseltmeye devam ediyoruz. 2021 yılının ilk 6 ayında Türkiye pazarındaki en donanımlı ve en uygun fiyatlı hibrit model olan Swift Hibrit ile zirveye yerleşirken Vitara Hibrit, segmentinde oldukça talep görüyor. Yakıt tüketimi ve standart sunulan güvenlik özellikleriyle fark yaratıyor ve bunda müşterilerimizin sorunsuz Japon otomobiline olan güveninin payı büyük” dedi.

ÇOK OKUNANLAR