SEKTÖREL › Taycan Formula E finalinde boy gösterdi

Taycan Formula E finalinde boy gösterdi

19 Temmuz 2019 / 13:28 Taycan, demo turlarının sonuncusunu New York’ta Formula E Şampiyonası'nda gerçekleştirdi

Taycan Formula E finalinde boy gösterdi

Porsche Taycan, New York’ta gerçekleştirilen ABB FIA Formula E şampiyonasının bir parçası olarak pistte yeteneklerini sergiledi. New York’ta Taycan’ın direksiyonuna geçen Porsche pilotu Neel Jani, Taycan’ın uzun menzil performansının kendisini şaşırttığını iletti. Jani, ayrıca Taycan’ın sıra performansı hakkında da şunlar ekledi: “Taycan’da bir Formula-E otomobilinde bulunan performans ve güç aktarım sistemi var. Yarış pistindeki en cesur ve zorlayıcı hamlelerde bile, performans odaklı bataryası ve sofistike enerji yönetimi sistemi çok başarılı.” 

Taycan prototipi üç haftalık süreç içinde Çin, İngiltere ve ABD’yi ziyaret ederek üç kıtada boy gösterdi. Aracın tavanındaki logo ziyaret edilen her ülke için ayrı tasarlandı. 

Şimdiden dünya çapında 20 bin adet ön sipariş alan Taycan, dinamik performansının yanında güçlü bir şarj alt yapısına sahip olacak. Porsche zekice tasarlanmış şarj çözümleri vadediyor. Avrupa’da Ionity ve ABD’de Electrify America gibi şarj ağları ile işbirliği içinde olan PorscheCharging System platformu, Avrupa’da 70 bin farklı şarj noktasından hizmet alınmasına olanak sağlıyor.

ÇOK OKUNANLAR