SEKTÖREL › TIGGO 8 PRO segment liderliğine oynuyor

TIGGO 8 PRO segment liderliğine oynuyor

20 Ağustos 2023 / 22:27 Chery TIGGO 8 PRO, son 3 aydır ülkemizde en çok tercih edilen orta boy SUV konumuna geldi

TIGGO 8 PRO segment liderliğine oynuyor

Geçtiğimiz Mart ayınun sonunda Türkiye satışlarına başlanan Chery TIGGO 8 PRO, son 3 aydır üst üste orta boy SUV segmentinin lideri oldu. 2018 yılındaki lansmanından bu yana hem Çin iç pazarında hem de uluslararası pazarlardaki başarısıyla Chery markasının itici gücü haline gelen TIGGO 8 PRO, satışa sunulduğu pek çok pazarda segment lideri ya da en çok tercih edilen SUV modellerinden biri olmayı başardı.

TIGGO 8 PRO'nun dünyanın dört bir yanındaki birçok iş adamı için de ideal bir SUV haline geldiği açıklanıyor. Ayrıca denizaşırı tüketicilerin övgüsünü de kazanan araç, 7 koltuklu geniş iç mekân, 1.6 TGDI motoru ve 7DGT şanzımanıyla öne çıkarken Bosch imzasını taşıyan çelik kayış, güç-aktarma verimliliğini arttırıyor.

TIGGO 8 PRO’nun kokpit tasarımı kullanıcı dostu bir yapı ortaya koyuyor. Sürücü ve yolculara rahat bir yaşam alanı sunan kokpitteki ön koltuklar elektrikli ayar ve hafıza işlevleriyle gelişmiş bir seyahat konforu sağlıyor. Koltuklar aynı zamanda ısıtma ve havalandırma işlevleriyle de donatılmış durumda. Bunlara ek olarak deri koltuklarda, uçaklardakini andıran, 4 yönlü ayarlanabilir koltuk başlıklarıyla premium konfor sağlanabiliyor. Dokunma hissi uyandıran yumuşak dokulu yüzeyler ve vücudu destekleyen koltuk minderleri, yolculara her türlü hava koşulunda konfor ve keyif sunarak gelişmiş bir seyahat imkânı sunuyor.

Chery TIGGO 8 PRO, ACC (Adaptif Hız Sabitleyici) ve FCW (Önden Çarpışma Uyarısı) gibi 12 adet farklı ADAS (Gelişmiş Sürüş Destek Sistemi) işleviyle donatılmış durumda. Sürüş destek sistemleri, her türlü koşulda kullanıcılara kapsamlı bir akıllı güvenlik koruma çemberi oluşturuyor. 12,3 inçlik akıllı çok işlevli gösterge paneli ve 12,3 inçlik yüksek çözünürlüklü, dokunmatik merkezi kontrol ekranına ek olarak üçüncü dokunmatik ekrandan da klima kontrolleri yapılabiliyor. Tüm ekranlar sayesinde en ileri teknolojiler, harika paketlenmiş bir biçimde, fonksiyonellikten ödün vermeden kolaylıkla yapılabiliyor. Ultra net 360 derecelik kuş bakışı panoramik geri vites görüntüsü, aracın çevresi hakkında çok yönlü bilgiler sağlayarak olası güvenlik risklerinin bir bakışta görülmesini sağlıyor. Otomatik parlama önleyici özellikli iç dikiz aynası ve akıllı sıkışma önleyici hafızalı elektrikli bagaj kapağı gibi pek çok teknolojik donanım TIGGO 8 PRO’nun deneyimine katkı sağlıyor.

Chery Foto Galeri Tüm Chery Foto Galerileri
ÇOK OKUNANLAR