SEKTÖREL › Tofaş, insan kaynakları alanında dört ödül aldı

Tofaş, insan kaynakları alanında dört ödül aldı

04 Eylül 2021 / 16:07 Tofaş “The Stevie Awards for Great Employers”da üç altın, bir de bronz olmak üzere dört ödüle layık görüldü

Tofaş, insan kaynakları alanında dört ödül aldı

Tofaş, insan kaynakları alanında hayata geçirdiği uygulamalarını, aldığı ulusal ve uluslararası ödüllerle taçlandırmaya devam ediyor. Şirket, bu yıl da uluslararası alanda 4 farklı ödülün sahibi oldu. Dünyanın en prestijli ödül organizasyonlarından Stevie’s tarafından 3’ü altın biri bronz kategoride olmak üzere toplamda dört ayrı ödüle layık görüldü.

Tofaş’ın üç ayrı uygulaması The Stevie Awards for Great Employers tarafından birincilik ile ödüllendirildi. Yeni işbaşı yapan veya görev değişikliği gerçekleşen çalışanlara özel, şirkete ve role uyum sürecini hızlandırarak kolaylaştıran uygulamalara yer verilen Çalışan Oryantasyon ve Uyum Programı Stevie’den altın kategoride ödül alan ilk uygulama oldu. 

dcf3068ed93e02f2f8e6a55d1eb33b6a_0.jpg

Tofaş’ın geleceğin yetkinlikleri olarak gördüğü önceliklendirdiği IOT, RPA ve Veri Bilimi gibi konuları içeren ve yaparak öğrenmeyi temel alan, özelleştirilmiş öğrenme uygulaması olan Dijital Dönüşüm Okulu "Get Ready" programı ise altın kategoride değerlendirilen bir diğer uygulama olarak öne çıktı.Tofaş, 2015 senesinden bu yana Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli olan ve geçtiğimiz yıl sonunda yenilenen Egea ailesine dair, bayilerde görev yapan farklı roldeki çalışanlar için de bir gelişim programı devreye aldı. Özelleştirilmiş ve karma öğrenme tabanlı ürün öğrenme yolculuğunu içeren Fiat Egea Yeni Ürün Lansmanı Gelişim Programı, altın kategoride ödüllendirildi.

dcf3068ed93e02f2f8e6a55d1eb33b6a_1.jpg

Şirket ayrıca, dünya ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını süresince de çalışanlarının yanında olduğunu gösterdi. Çalışanların fiziksel, sosyal, duygusal, ruhsal, finansal boyutlarda bütünsel iyilik halini desteklemek amacıyla devreye alınan Tofaş Covid-19 Önlemleri'yle de Stevie Awards for Great Employers’den bronz ödüle layık görüldü.

ÇOK OKUNANLAR