SEKTÖREL › Tofaş’ın Minicargo Projesi önemli bir kilometre taşını geride bıraktı

Tofaş’ın Minicargo Projesi önemli bir kilometre taşını geride bıraktı

28 Haziran 2016 / 18:49 Tofaş, 2007 yılında başladığı Minicargo Projesi’nin 1 milyonuncu aracını üretim bandından indirdi

Tofaş’ın Minicargo Projesi önemli bir kilometre taşını geride bıraktı

Koç Holding ile Fiat Chrysler Automobiles’ın eşit hissedar olduğu Tofaş, 2007 yılının son çeyreğinde üretimine başladığı Minicargo Projesi’nin 1 milyonuncu aracını üretim bandından indirdi. Tofaş tarihindeki kilometre taşlarından biri olan Minicargo Projesi’nin, üretilen 1 milyonuncu modeli ise makyajlı Fiat Fiorino oldu. Minicargo Projesi’nin Fiat markalı yüzünü temsil eden ve hafif ticari araç segmentinde önemli bir yere sahip olan Fiorino, Tofaş’ın Türkiye pazarında ve Avrupa ülkelerine ihracatında önemli bir rol oynuyor.

Fiorino’nun önemine dikkat çeken Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “Minicargo Projesinde, çoklu marka geliştirilmesi ve üretimi ile Türkiye otomotiv sanayisinde bir ilki gerçekleştirdik. Bununla birlikte bu proje, Tofaş’ın küresel bir otomotiv firması kimliğini kazanmasındaki dönüm noktalarından birini temsil etmektedir. Tofaş’ın 5 milyon adete adım adım yaklaşan üretim kronolojisinde fabrikamızda bantlarımızdan indindiğimiz hem 3 milyonuncu hem 4 milyonuncu araç unvanına sahip Fiat Fiorino, şimdi de Minicargo Projesinin milyon adedi bulan başarısını simgeliyor. Fikri ve sınai mülkiyet haklarının tamamı Tofaş'a ait olan Fiorino; günümüze kadar olan süreçte “2009 Yılın Ticari Aracı” dahil olmak üzere birçok uluslararası ödüle layık görüldü. Aynı zamanda yeni bir ticari araç segmentinin doğuşuna da başarıyla vesile oldu” dedi.

Cargo ve Combi gövde tipleriyle üretimine devam edilen yeni Fiat Fiorino, 1.3-litre hacimli Multijet motorun 75 bg ve 95 bg’lik versiyonları olmak üzere iki dizel motor seçeneği ve Pop, Safeline, Emotion ve Premio olmak üzere dört farklı donanım seçeneği ile tercih edilebiliyor. Sınıfında tek dizel otomatik vites seçeneği sunan model olma özelliğini de koruyan Fiat Fiorino, baz versiyondan itibaren zengin donanım ve güvenlik opsiyonlarına sahip olmasıyla da ön plana çıkıyor. Fiat Fiorino’nun Cargo versiyonlarına 39.400 TL, Combi versiyonlarına ise 46.400 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olunabiliyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR