SEKTÖREL › Toyota, Beşiktaş'ın yeni sponsoru oldu

Toyota, Beşiktaş'ın yeni sponsoru oldu

04 Temmuz 2011 / 19:36 Beşiktaş, önümüzdeki üç yıl boyunca maçlara göğsünde “TOYOTA” yazılı formayla çıkacak

Toyota, Beşiktaş'ın yeni sponsoru oldu
Toyota, Beşiktaş JK Futbol Takımı ile sponsorluk anlaşması imzaladı. 2011-2012 sezonundan başlamak üzere 3 yıl süreyle Beşiktaş JK Futbol Takımı tüm maçlarında göğsünde “Toyota” logosuyla mücadele edecek. Sponsorluk anlaşmasının imza töreni Beşiktaş Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlendi. Törene, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Toyota Pazarlama ve Satış CEO’su Ali Haydar Bozkurt ve çok sayıda davetli katıldı.

Sponsorluk anlaşmasının imza töreninde konuşan Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, dünyanın lider otomotiv markasının Türkiye’nin güzide kulübü Beşiktaş ile sponsorluk anlaşması yapmasının önemine değinerek “Dünya Kulübü olma yolunda hızla ilerleyen Beşiktaşımıza önemli bir katkıda bulunan Toyota’ya teşekkür ederim. Camiamızı ve taraftarlarımızı kulüplerin en büyük destekçisi olan sponsorlarımıza destek vermeye davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt da, Toyota’nın Türk sporuna katkı yapmayı sürdüreceğinin altını çizerek “Ülkemiz futbolunun Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada söz sahibi olması için bir adım attık. Türk futbolu başta olmak üzere spora verdiğimiz katkılar devam edecektir. 2004 yılında Valencia futbol takımı Toyota ile sponsorluk anlaşmasını imzaladığı ilk yılında UEFA Kupası ve hemen ardından 'Süper Kupa'yı kazanma başarısı göstermişti. Umarız biz de Beşiktaş’a uğurlu geliriz ve Beşiktaş kupaları ülkemize getirir. ” dedi. Bozkurt, sponsorluk anlaşmasının ilk etapta 3 yıl süreceğini sözlerine ekledi.

ÇOK OKUNANLAR