İLK BAKIŞ › Toyota, elektrikli SUV'unu Nisan'da tanıtacak

Toyota, elektrikli SUV'unu Nisan'da tanıtacak

15 Mart 2021 / 22:11 Toyota ilk tamamen elektrikli SUV modelini Şangay Otomobil Fuarı'nda sergileyecek

Toyota, elektrikli SUV'unu Nisan'da tanıtacak

Toyota, 19 Nisan’da başlayacak 2021 Şangay Otomobil Fuarı’nda tamamen elektrikli yeni SUV modelinin ön gösterimini gerçekleştirecek. İlk olarak geçtiğimiz aylarda Avrupa’da düzenlenen Kenshiki forumunda iletişimi yapılan elektrikli SUV, Toyota’nın çok yönlü ve farklı ürün tiplerine kolayca adapte edilebilen yeni e-TNGA platformu üzerine inşa edilecek.

Toyota’nın e-TNGA mimarisinde temel unsurlar sabit kalırken, diğer unsurlar ise ihtiyaca göre değiştirilebiliyor. Bu yaklaşım sayesinde araç uzunluğu, genişliği, aks aralığı ve yüksekliği ayarlanabiliyor. Markanın elektrikli araç platformu, otomobilin tipine ve kullanım profillerine göre önden çekişli, arkadan itişli veya dört tekerlekten çekişli olarak kullanılabiliyor. Aynı zamanda farklı batarya boyutları ve elektrik motoru kapasiteleri de bu platforma adapte edilebiliyor.

Toyota’nın çok yönlü ve esnek e-TNGA teknolojisi sayesinde aynı zamanda otomobillerin sürüş özelliklerinin heyecan verici ve tasarımlarının da daha etkileyici hale geleceği açıklanıyor.

ÇOK OKUNANLAR