SEKTÖREL › Toyota, en çevreci marka seçildi

Toyota, en çevreci marka seçildi

29 Temmuz 2011 / 20:10 Toyota, Interbrand Marka Danışmanlığı Ajansı'nın raporunda dünyanın en çevreci markası seçildi

Toyota, en çevreci marka seçildi
Toyota, Interbrand Marka Danışmanlığı Ajansı tarafından gerçekleştirilen "En İyi Küresel Yeşil Markalar (Best Global Green Brands)” raporunda dünyanın en çevreci markası seçildi. Rapor hazırlanırken, dünyanın en büyük pazarları olarak kabul edilen A.B.D, Japonya, Çin, Almanya, Fransa, İngiltere, İtalya, Brezilya, İspanya ve Hindistan’dan 10 bin tüketici ile görüşüldüği açıklanıyor

Best Global Green Brands raporu, tam hibrid teknolojisinin Toyota'nın güçlü çevreci performansına önemli katkıda bulunduğunu da gösterdi. Dünyanın ilk seri üretim hibrid otomobili Prius’un yaratıcısı Toyota,  dünya çapında 3,2 milyon adedi aşan hibrid araç satışı gerçekleştirdi. Tüm modellerinin hibrid versiyonunu üretmeyi hedefleyen Toyota, tam hibrid teknolojisine sahip Auris ile önemli bir adım atarken, Prius ailesini de yakında pazara sunulacak 7 kişilik Prius+ ile genişletmeye hazırlanıyor. Toyota’nın üstün eko-araç  arayışındaki bir sonraki büyük dönüm noktası olan Prius Plug-in Hibrid  ise 2012 yılında pazara sunulacak.

Toyota, uzun vadeli ve kuyudan-tekere sürdürülebilir operasyon yaklaşımı kapsamında, Avrupa’daki tesislerinde de bir çok çevreci girişimi hayata geçiriyor. Geçtiğimiz günlerde, Toyota’nın Fransa’daki Valenciennes Fabrikası’nın duvarı dev solar panellerle kaplanırken, İngiltere’deki Derbyshire Fabrikası’nda  ise İngiliz otomobil sektöründeki ilk büyük ölçekli güneş paneli dizisi kuruldu. Önümüzdeki günlerde de Belçika Toyota Araç Lojistik Merkezi’nde  elektrik üretimi için iki rüzgar tribünü kurulması planlanıyor.

ÇOK OKUNANLAR