KONSEPT › Toyota FT-1 konseptinin detayları açıklandı

Toyota FT-1 konseptinin detayları açıklandı

13 Ocak 2014 / 22:47 Geleceğin Supra'sı olarak nitelendirilen Toyota FT-1 konseptinin detayları Detroit'te açıklandı

Toyota FT-1 konseptinin detayları açıklandı

Toyota FT-1 konseptinin detaylarını Detroit Otomobil Fuarı'nda açıkladı. Future Toyota 1 (Geleceğin Toyota'sı 1) olarak adlandırılan konsept otomobil 2007'de tanıtılan FT-HS ve 2012'de tanıtılan Lexus LF-LC konsept otomobillerinin devamı olarak görülüyor.

Çalışmalarına iki yıl önce başlanan ve Calty tasarım takımı tarafından takımın 40. yılını kutlamak amacıyla tasarlanan FT-1 önden motorlu arkadan itişli bir coupe olarak dikkat çekiyor. TVR Sagaris'e gönderme yapıyor gibi görünen otomobil tek parça ön cama ve 2000GT'ye gönderme yapan yan cam açıklıklarına sahip. İçeride bulunan F1 stili direksiyonuyla konsept, oldukça kaslı bir GT-86 gibi görünüyor.

Konsept otomobilin yaratıcıları oldukça geriye alınmış A-sütunlarının viraj görüşünü arttırdığını söylerken, minimalistik iç mekanda bulunan delta şeklindeki görüş alanı ve head-up display sürücünün dikkatini yoldan ayırmamasına yardımcı oluyor.

Toyota tarafından henüz teknik detaylar hakkında herhangi bir bilgi açıklanmamış olsa bile, FT-1'in ideal dengeye sahip önden motorlu, arkadan itişli bir otomobil olduğu ve yüksek teknolojili, yüksek performanslı benzinli bir motora sahip olduğu biliniyor. Bu konseptin gelecekte uzun zamandır beklenen Supra'nın yeniden doğuşuna katkıda bulunacağı da söylentiler arasında.

Toyota FT-1 konsepti Gran Turismo 6'da internetten indirilebilecek.

ÇOK OKUNANLAR