MOTORSPORLARI › Toyota GAZOO RACING eSports WRC’nin sponsoru oldu

Toyota GAZOO RACING eSports WRC’nin sponsoru oldu

05 Haziran 2020 / 14:20 TOYOTA GAZOO Racing ve NACON, eSport WRC’nin genel klasman galibine GR Yaris hediye edecek

Toyota GAZOO RACING eSports WRC’nin sponsoru oldu

TOYOTA GAZOO Racing, Toyota ve resmi WRC oyunu ile yapılan anlaşma sonucunda eSports WRC’nin sponsoru oldu. Bu anlaşma Toyota Motor Europe, oyunun yayıncısı NACON, geliştirme stüdyosu KT Racing ve WRC Organizatörleri arasında imzalandı.

TOYOTA GAZOO Racing ve NACON arasındaki bu anlaşma, mevcut WRC 8 oyununu kapsayan çalışmaları ile aynı zamanda 3 Eylül 2020’de tanıtılacak resmi Dünya Ralli Şampiyonası yeni oyunu WRC 9’u da kapsıyor.

895a5c21753cf9eafd40e942cb5878fc_0.jpg

TOYOTA GAZOO Racing ve NACON, eSport WRC’nin genel klasman galibine Toyota’nın Dünya Ralli Şampiyonası’nda şampiyonluk kazanan aracından esinlenerek üretilen, tamamen yeni Toyota GR Yaris’i hediye edecek. 

TOYOTA GAZOO Racing ve Tommi Mäkinen Racing işbirliğiyle geliştirilen GR Yaris, tamamen yeni Yaris ürün gamının performans modeli olarak öne çıkıyor. 261 bg güç üreten 1.6 litre üç silindirli turbo beslemeli motoru, aracın 0-100 km/s hızlanmasını 5.5 saniyeden daha kısa sürede tamamlamasını sağlıyor. Ayrıca düşük ağırlığı, dinamik sürüşü ve Toyota’nın yeni GR-FOUR akıllı dört çeker sistemiyle her koşulda yüksek performans sunuyor.

Şu anda beşinci sezonunda olan eSports WRC, dünya çapında yeteneklerini sınamak isteyen kullanıcılara ulaşmaya devam ediyor. Sezon, Ekim ayında “Grande Finale” ile son bulacak ve bu sıra dışı sezonun kazananına tamamen yeni Toyota GR Yaris takdim edilecek.

ÇOK OKUNANLAR