SEKTÖREL › Toyota, trafik güvenliği için uyarıyor

Toyota, trafik güvenliği için uyarıyor

27 Aralık 2014 / 00:06 Toyota, yürüttüğü sosyal sorumluluk kampanyalarına yeni bir proje ile devam ediyor...

Toyota, trafik güvenliği için uyarıyor

Toyota ülkemizde trafik sorununun çözümüne katkıda bulunmak amacıyla yürüttüğü sosyal sorumluluk kampanyalarına yeni bir proje ile devam ediyor. “Gerçek kahramanlar iş başında” sloganı ile oluşturulan projede, trafikte can güvenliği için uyulması gereken temel kurallar, çocukların ilgisini çekecek eğlenceli bir şarkı ve klip ile anlatılıyor.

Ülkemizde gerçekleşen trafik kazalarına neden olan kusurların başında sürücü hataları geliyor. Çocukların, geleceğin sürücüleri olarak hem trafikte ailelerini uyarmalarını, hem de ileride  bilinçli ve trafikte saygılı birer sürücü olmalarını sağlamak için planlanan kampanya ile trafikte uyulması gereken kurallara dikkat çekiliyor.Trafik kuralları ile ilgili mesajların rap tarzı bir şarkı ve bir ailenin canlandırıldığı klip ile verilen projede, gerçek kahraman çocuklar trafikte ailelerini uyarmaları için yönlendiriliyor. 

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinasyonunda 2013 yılında hayata geçirilen Trafik Güvenliği Platformu’nun da bir üyesi olan Toyota, trafik kazalarının önlenmesinde kamuoyu oluşturulması, trafik güvenliğinin sürekli gündemde tutulması ve toplumun bilinçlendirmesini amaçlıyor.

Toyota’nın “Gerçek Kahramanlar” klibine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=dKoVZoBMxcE

ÇOK OKUNANLAR