GÜNDEM › Toyota ve Uber’den yolculuk paylaşımı işbirliği!

Toyota ve Uber’den yolculuk paylaşımı işbirliği!

26 Mayıs 2016 / 14:29 Firmalar, anlaşma dahilinde yolculuk paylaşımı konusunda ortak çözümler geliştirecek

Toyota ve Uber’den yolculuk paylaşımı işbirliği!

Daha güvenli, daha verimli sürdürebilir ulaşımı hedefleyen Toyota ve akıllı telefonlardan araç çağırma platformu olarak görev yapan teknoloji şirketi Uber yeni bir anlaşmaya imza attı. Anlaşmaya göre; dünya genelinde giderek artan yolculuk paylaşımı konusunda müşterilerin talepleri ve beklentileri gözlemlenerek buna uygun çözümler geliştirilecek.

Yapılan bu işbirliği ile; Toyota’nın, Uber sürücülerine en uygun koşullarda araç sağlamasının dışında yeni hizmetlerin de hayata geçirilerek müşterilere sunulması sağlanacak. Bu hizmetler yolculuk paylaşımının ve araç çağırma hizmetlerinin geliştiği ülkelerde başlayacak. Ancak firmalar hizmetlere hangi ülkelerde başlanacağını ise daha sonra açıklayacak.

Bu anlaşmanın bir parçası olarak şirketler yeni leasing seçenekleriyle araçlarını Toyota Finansal Hizmetleri’nden alabilecekler ve bunlar Uber sisteminde bulunan sürücülerin kullanımlarından kazandığı puanlarla karşılanabilecek. Söz konusu leasing süreci Uber sürücüleri için daha esnek olacak ve sürücünün ihtiyaçlarına göre şekillenecek.

Geleceğin dünyasında büyük bir potansiyele sahip olan yolculuk paylaşımı, Toyota ve Uber işbirliği ile kullanıcıların güvenliği göz önünde bulundurularak gerçekleştirilecek. Firmalar aynı zamanda işbirliklerini başka alanları geliştirmek üzerine de kullanacak. Bunlar arasında Uber sürücülerini destekleyen araç içi uygulamalarını geliştirmek, araç paylaşımı verileri hakkında bilgi edinmek olacak.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR