SEKTÖREL › Toyota'dan deprem açıklaması

Toyota'dan deprem açıklaması

15 Mart 2011 / 13:53 Toyota, Japonya'da meydana gelen depremle ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı

Toyota'dan deprem açıklaması
Japonya'da meydana gelen depremle ilgili olarak Toyota Motor Corporation ve Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş.bir basın açıklaması yaptı. Açıklanayı aynen yayınlıyoruz...

11 Mart 2011 tarihinde Japonya’da meydana gelen binlerce insanın ölümüne ve çok büyük miktarda maddi hasara yol açan deprem Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. olarak bizleri derinden üzmüştür. Bu doğal afet ile çok büyük bir yıkıma uğrayan Japon halkının acısını paylaşıyor, kendilerine sabır diliyoruz.

Japonya'da gerçekleşen doğal felaketin ardından Toyota Motor Corporation tarafından yapılan açıklama ile firma çalışanlarının sağlıklı ve güvende oldukları bilgisine ulaşmış bulunmaktayız. Toyota Motor Corporation bu aşamada önceliğini, depremden etkilenen bölgelerde kurtarma çalışmalarına destek vermek, işbirliği içerisinde olunan tedarikçilerin çalışanları ve aile bireylerinin güvenliğini sağlamak olarak açıklamıştır. Bu olağanüstü nedenden dolayı Toyota Motor Corporation Japonya'daki tüm fabrikalarındaki üretimi 14-16 Mart 2011 tarihlerinde durdurma kararı almıştır. Üretimin tekrar ne zaman başlanacağı konusunda Toyota Motor Corporation tarafından önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklama yapılacaktır. Toyota’nın Japonya dışındaki fabrikalarda ise üretimin devam etmekte olduğunu ve  markanın Türkiye operasyonunlarını etkileyen olumsuz bir durum olmadığını da bildirmek isteriz.

Hasar tespitinin bir an önce sonuçlanmasını ve felaketin yaralarının en kısa sürede sarılmasını arzu ediyoruz.
 
Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla

Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş.
 

ÇOK OKUNANLAR