SEKTÖREL › Toyota'nın kalite ve güvenliğine TÜV onayı...

Toyota'nın kalite ve güvenliğine TÜV onayı...

14 Aralık 2014 / 01:07 Japon üretici, 2015 TÜV raporuna göre en güvenilir marka olmayı başardı

Toyota'nın kalite ve güvenliğine TÜV onayı...

daha tescil edildi. Toyota bu yıl da Consumer Reports yıllık raporunda üst üste sekizinci kez en güvenilir marka olmayı başarırken, Best Global Brands raporunda da sıralamanın en üstünde yer aldı. Toyota, 2015 TÜV raporuna göre en güvenilir marka olmayı da başardı.

226 modelden oluşan 8.5 milyon aracın incelenmesiyle hazırlanan TÜV raporunda en başarılı marka olarak dikkat çeken Toyota’nın iQ ve Avensis modelleri, 4-5 yaş otomobiller kategorisinde 3’üncü sırayı paylaştı. Toyota bu yaş kategorisinde yüzde 6.5 puanıyla yaş grubundaki rakiplerinin sadece yarısı kadar kusurla dikkatleri üzerinde topladı. Toyota, 6-7 yaş kategorisinde de Auris, Verso ve Yaris ile ilk 10 içinde yer almayı başardı. 8-9 yaş grubunda ilk üç içinde iki otomobiliyle yer alan Toyota marka olarak liderlik pozisyonunu korudu. Bu kategoride, Verso ikinci ve RAV 4 üçüncü olurken, Corolla ve Avensis modelleri de ilk 10’a girmeyi başardı. 10-11 yaşındaki otomobillerde de dört Toyota modeli ilk 10’da yer aldı.

40 yılı aşan bir süredir yıllık olarak yayınlanan TÜV raporları; müşterilere pazardaki markaların uzun dönem dayanıklılığı ve toplam kalitesi hakkında bilgiler sunmayı amaçlarken, aynı zamanda yeni ve 2.el otomobil alacaklar için önemli bir rehber niteliği de taşıyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR