MOTORSPORLARI › Türkiye Vettel'ini arıyor

Türkiye Vettel'ini arıyor

20 Mart 2011 / 19:20 Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük karting yarışı Red Bull Kart Fight başlıyor

Türkiye Vettel'ini arıyor
Kart Fight için elemeler başladı. 15 Nisan tarihine kadar sürecek ve 20 şehirdeki 30 karting pistinde gerçekleştirilecek olan elemelerde kadın, erkek, küçük, büyük herkes en iyi tur zamanı için yarışacak. Red Bull Kart Fight’ı bugüne kadar yapılan tüm karting yarışlarından ayıran en önemli nokta, 2010 Markalar ve Pilotlar Şampiyonu Red Bull Racing Takımı’nın, kazananlara İngiltere’de eşsiz bir Formula 1 deneyimi sunması olacak. 4 Mayıs’ta İstanbul-İstinyePark AVM’de 20 finalistin kıyasıya mücadele edeceği büyük final yarışını Red Bull Racing Takımı ve pilotlarının ev sahipliğinde düzenlenen Red Bull Formula 1 Partisi takip edecek.

Elemelerde, 16 yaşından büyük herkes, belirlenmiş 30 karting pistinde istediği kadar yarışabilecek. 7 Mart- 15 Nisan arasında yapılacak yarışların sonunda her karting pistinden seçilecek 1 kadın ve 1 erkek katılımcı ile üniversitelerarası elemelerden seçilecek katılımcılardan oluşan 30 kişi, 24 Nisan’da Eskişehir’de yapılacak yarı finallere katılma hakkı kazanacak. Yarı finali geçen 20 katılımcı ise büyük finale katılma şansı yakalayacak. Volkan Işık, Burcu Çetinkaya gibi Türkiye’nin değerli pilotlarının aktif rol alacağı büyük final 4 Mayıs tarihinde, İstinye Park AVM’de şimdiye kadar benzeri hiç yapılmamış bir parkurda gece yarışı olarak gerçekleşecek ve Türkiye’nin en hızlı kadın ve erkek karting pilotları böylece belirlenmiş olacak.

Büyük ödül; Londra’da eşsiz bir Formula 1 deneyimi. Red Bull Kart Fight’ı kazanan 1 erkek, 1 kadın, iki Türkiye karting şampiyonu 1 hafta boyunca Red Bull Racing’in fabrikasını gezecek; Formula 1 simülatöründe antrenman yapacak; Pitwalk, Silverstone yarışı ve yarış partisine katılacak.

Yarış hakkında daha ayrıntılı bilgi almak, pist listesini görüntülemek ve Türkiye tur zamanlarını takip etmek için: www.redbull.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

ÇOK OKUNANLAR