MOTORSPORLARI › V1 Challenge'dan Van'a destek

V1 Challenge'dan Van'a destek

31 Ekim 2011 / 21:10 V1 Challenge'ın 6'ncı yarışında ilk üçe giren pilotlar, para ödüllerini depremzedelere gönderme kararı aldılar

V1 Challenge'dan Van'a destek
V1 Challenge’ın 2011 sezonu altıncı ayak yarışı 29 Ekim Cumartesi akşamı İzmir Pınarbaşı Ülkü Yarış Pisti’nde gerçekleştirildi. Genç ve güzel Rus pilot Inessa Tushkanova ve sezonun bitmesine bir yarış kala Türkiye Ralli Şampiyonluğu’nu garantileyen Yağız Avcı’nın konuk pilot olarak yarıştığı V1 Challenge’ta alanı dolduran seyirciler, pilotların sergilediği yüksek performans ve görsel şovlarla coştu.

VOLKICAR’ların başrolde olduğu V1 Challenge’ın İzmir ayağında yarışmacılar  altışarlı gruplar halinde yarıştı. Her altılı grup yarışını kazanan üç pilot bir üst gruba çıktı. Bu yarışların sonuçlarına göre Can Tolon, Menderes Okur, Kadir Akça  ve sıralama turlarında en iyi zamana imza atan Yağız Avcı, Dağhan Ünlüdoğan ve Burak Çukurova, finalde yarışmaya hak kazandı. Bu altı hızlı pilot on turluk yarışta kozlarını paylaştı ve Dağhan Ünlüdoğan damalı bayrağın altından geçen ilk pilot oldu.

Carrefoursa Karşıyaka destekli aracıyla zafere ulaşan Dağhan Ünlüdoğan’ın ardından ikinciliği Active Academy pilotu Can Tolon, üçüncülüğü ise konuk pilot olarak yarışan Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı kazandı. V1 Challenge’ın ödüllendirme sistemi gereği, Dağhan Ünlüdoğan 3 bin TL, Can Tolon 2 bin TL ve Yağız Avcı da bin TL’lik para ödülünün sahibi oldu. Pilotlar kazanmış oldukları ödülllerini deprem felaketinin yaşandığı Van’daki depremzedelere bağışladılar.  

ÇOK OKUNANLAR