SEKTÖREL › V60 Plug-in Hybrid en yüksek puanı aldı

V60 Plug-in Hybrid en yüksek puanı aldı

16 Aralık 2012 / 13:49 Hibrit Volvo, Euro NCAP’te bir elektrikli otomobil için şimdiye kadar verilen en yüksek güvenlik puanını aldı

V60 Plug-in Hybrid en yüksek puanı aldı
Bir elektrikli aracın diğer herhangi bir yeni Volvo kadar güvenli olması gerektiği yönünde bir felsefesi bulunan Volvo'nun V60 Plug-in Hybrid modeli, son Euro NCAP testlerinde, bir plug-in hybrid için şimdiye kadar verilen en yüksek puanı elde etti. 64 km/s hızla önden çarpışmayı da içeren yeni testte kazanılan beş yıldız, V60 Plug-in Hybrid’in standart V60 ile aynı güvenlik seviyesine sahip olduğunu gösteriyor.

Volvo Car Corporation'ın Güvenlik Stratejisi ve İhtiyaçlarından Sorumlu Kıdemli Müdürü Jan Ivarsson, "Biz tüm ürünlerimiz için aynı yüksek standartları uyguluyoruz. Euro NCAP skoru, marifetli V60 Plug-in Hybrid’in standart otomobille aynı üstün güvenlik seviyesine sahip olduğunun ispatı," diyor.
 
Benzersiz güvenlik yaklaşımı
Pil takımının entegrasyonu ve pillerin yarattığı ilave ağırlık, V60 Plug-in Hybrid’in geliştirilmesi esnasında benzersiz bir güvenlik yaklaşımı gerektirmiş. Yüksek bir güvenlik seviyesi sağlamaya yardımcı olacak kontrollü bir deformasyona imkan tanımak için ana yapı değiştirilip, güçlendirilmiş. V60 Plug-in Hybrid’in içindeki pil takımıysa kapsül halinde bagaj zemininin altına yerleştirilmiş.
 
Jan Ivarsson; "Plug-in Hybrid, geliştirme aşamasında, tıpkı diğer tüm yeni otomobillerimiz gibi kapsamlı bir test programına maruz kaldı," diyor. "Bu program, önden çarpma ve pil teknolojisinin de katı güvenlik gereksinimlerimizi karşıladığını doğrulamak için yandan ve arkadan çarpma gibi farklı yük durumlarını kapsayan tam ölçekli çarpışma testlerini içeriyor. V60 Plug-in Hybrid, aynı zamanda Şehirde Güvenlik, Tam Otomatik Frenli Çarpışma Uyarı Sistemi ve Yaya Algılama Sistemi gibi tüm eşsiz Volvo aktif güvenlik fonksiyonlarını da sunuyor.
 

ÇOK OKUNANLAR