SEKTÖREL › Vanquish'e çok özel ses sistemi

Vanquish'e çok özel ses sistemi

06 Kasım 2012 / 01:50 Bang & Olufsen'in Aston Martin Vanquish için tasarladığı yepyeni ses sistemi İstanbul Autoshow'da...

Vanquish'e çok özel ses sistemi
İstanbul Autoshow 2012’de Aston Martin Vanquish ile birlikte sunulmaya başlanan Bang & Olufsen BeoSound Vanquish ses sistemi, on üç aktif hoparlörü, hassas ayarlanmış bir ses algoritması ve 1000 watt'ın üzerindeki akıllı ses gücüyle öne çıkıyor.

Bang & Olufsen’in ses mühendislerinin titiz bir çalışmayla geliştirdiği sistem, en yeni teknolojiyle üretilen birinci sınıf hoparlör üniteleri ve ICEpower amplifikatörlerin özel ve dengeli bir karışımıyla üretilmiş. Sistemin ayrıca magnezyumla kaplı güçlü amplikatörü ve yüksek performans moduna geçiren özel “Intelligent Power Management” fonksiyonuyla da bir spor otomobil için beklenenden çok daha fazlasını sunduğu açıklanıyor.

Araçtaki kişi sayısına göre şekillenen müzik deneyimi
 Sistemde bulunan “Sound Focus” fonksiyonu, sürücünün yanında bir yolcu olup olmadığını belirliyor ve otomatik olarak dinleme deneyimini bir ya da iki yolcu için en iyi hale getirmek üzere hoparlörleri ve kontrolleri ayarlıyor. “Automatic Volume Control” fonksiyonu ise motor ve havalandırma sisteminden gelen sesi tespit etmek için gizli bir mikrofon kullanıyor ve ses sistemini buna göre ayarlıyor.

Aston Martin CEO'su Dr Ulrich Bez, yeni Bang & Olufsen BeoSound Vanquish'i Aston Martin sürüş deneyiminin doğal akustik yol arkadaşı olarak görüyor ve şöyle diyor: “Aston Martin sahiplerinin otomobillerini farklı şekillerde kullanmayı sevdiklerini biliyoruz. Bazen gerçek bir spor otomobil sürüşüne çıkıyorlar ve tek ihtiyaçları olan müzik güçlü bir Aston Martin V12 motorunun benzersiz sesi olabiliyor. Ancak aynı zamanda bu sürücüler araçlarıyla işe gidiyor veya kırsal alanda bir geziye çıkıyor. Dolayısıyla ses sistemlerinin, teknolojinin sunabileceği en iyi ses deneyimini sağlamasını bekliyorlar. BeoSound Vanquish sistemiyle, Aston Martin Vanquish sahiplerinin hak ettikleri gibi her iki durumda da en iyisine sahip olacağına eminiz.”

ÇOK OKUNANLAR