SEKTÖREL › Vettel, Infiniti'nin marka yüzü oldu

Vettel, Infiniti'nin marka yüzü oldu

31 Mayıs 2011 / 01:02 Infiniti, Formula 1 şampiyonu Sebastian Vettel ile ‘Global Marka Elçiliği’ anlaşması yaptı

Vettel, Infiniti'nin marka yüzü oldu
Infiniti, Formula 1’in yıldızı Red Bull Racing takımının Alman pilotu Sebastian Vettel’i ilk küresel marka elçisi ilan etti. Infiniti'nin yeni yüzü Vettel, yarış dönemlerinde ve özel etkinliklerde markanın yüzü olacak. Red Bull Racing ile iki senelik sponsorluk anlaşması imzalayan Infiniti, bu anlaşmanın ardından takımın bir numaralı pilotu Vettel’i marka yüzü yaparak bu güçlü birlikteliği zirveye taşımış oldu.

Yıldız Pilot Sebastian Vettel birçok Red Bull Racing takımı üyesi gibi gerek özel hayatında, gerek dünyanın çeşitli noktalarındaki yarışlarda Infiniti ürünlerini kullanıyor. Vettel, küresel rolüyle ilgili olarak ise şunları söyledi: “Infiniti’yi ilk gördüğümde çok etkilenmiştim. Bu otomobil sizi iki özelliği ile etkiler; tasarımı ve yol tutuşu… Infiniti modellerinden bir kısmını test ettikten sonra hayran oldum. Spor olduğu kadar konforlu da olan Infiniti’nin deneyimlerinden takım olarak da faydalanacağız. Şimdiden gelecekteki ortaklıklarımızı iple çekiyorum”.

Infiniti Küresel Pazarlama İletişimi'nden sorumlu Simon Sproule ise: “Red Bull Racing Team tıpkı Infiniti gibi meydan okuyan, kazanan bir takım yaratmak için istediğini almaktan korkmayan bir marka olduğunu ortaya koydu. Başarısının temelinde Sebastian Vettel’in performansı bulunuyor. Takımla ortaklığımız geliştikçe Vettel ile yakın ilişkiler kurmamız ve onu Infiniti ailesinden biri olarak görmemiz kaçınılmaz oldu” dedi.

ÇOK OKUNANLAR