SEKTÖREL › Volvo, ABD’de yeni fabrika kuruyor

Volvo, ABD’de yeni fabrika kuruyor

16 Nisan 2015 / 12:50 İsveçli üretici ABD’de 500 milyon dolarlık bir yatırım yapacak

Volvo, ABD’de yeni fabrika kuruyor

Volvo Cars, ABD pazarına yönelik uzun vadeli planlarına uygun olarak, 500 milyon Dolar tutarında yeni bir üretim tesisi yatırımı gerçekleştireceğini duyurdu. ABD’de kurulacak olan yeni tesis, Volvo, gerçek bir küresel otomobil üreticisi olma iddiasını destekliyor.

Şirket, yeni fabrikanın kurulabileceği potansiyel yerlerin kısa listesini ve detayları bildirirken, yatırımın boyutlarının daha sonra ileri bir tarihte açıklayacağını duyurdu

Bu yeni yatırım, Volvo'nun artık üç kıtada da endüstriyel ayak izi olan, küresel bir otomobil üreticisi olduğunu gösteriyor. Şirketin hâlihazırda Avrupa’da iki, Çin’de iki fabrikası bulunuyor. Bu yeni fabrika, Ocak ayında duyurulan Americas bölgesinin bir bölümü olacak. Bu gelişme, Volvo'nun 2010 yılından beri devam eden dönüşüm planının bir parçasını oluşturuyor.

Bu dönüşüm planı içerisinde; küresel bir ayak izi oluşturmak, gelecek dört yıl içerisinde tüm Volvo ürün gamını yenilemek, modüler bir araç teknolojisi sunmak, dünyada bir ilk olan yeni güvenlik teknolojileri geliştirmek, yeni bir tasarım dili oluşturmak ve sınıfının lideri Connectivity servisleri sunmak yer alıyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR