KONSEPT › Volvo Concept Universe

Volvo Concept Universe

21 Nisan 2011 / 00:08 Volvo, Şanghay Otomobil Fuarı'nda sergilediği lüks sedan konseptiyle tüm dünya pazarlarını hedefliyor

Volvo Concept Universe
Volvo, 'Concept Universe' adındaki lüks sedan çalışmasını Çin'de gün ışığına çıkardı. Fütüristik öğelerin ön planda olduğu konsept, özellikle farklı ön tasarımı ve içiçe geçmiş LED'lerden oluşan far ve ön ızgarasıyla sıradışı bir görünüm sunuyor. Volvo Car Corporation CEO’su Steafan Jacoby, Şanghay Otomobil Fuarı’nda yaptığı konuşmada; “Concept Universe, yeni üstün kaliteli sedan modelimizden neler beklenmesi gerektiği konusunda tüm dünyaya yönelik bir ön gösterim gerçekleştiriyor,” dedi.

Volvo Car Corporation, modern lüks otomobil alıcılarının isteklerini en iyi anlayan marka olmayı hedefliyor. Concept Universe'in de insanların bilinçaltındaki ebedi güzellik arzusu ve hissini ateşlemeyi amaçladığı açıklanıyor. Coupe benzeri tavan çizgisiyle sportif bir tasarıma sahip olan Volvo konsepti geliştirilirken, markanın geçmişteki başarılı modellerden ilham alınmış.

Volvo Car Corporation’ın Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Peter Horbury, “Her güzel ve lüks ürün gibi bu tasarım da elle yapılmış hissi veriyor ve zamana karşı dayanıklılık testinde başarılı olacak gibi görünüyor,” diyerek sözlerine şunları ekliyor: “Kendimize özgü İskandinav tasarımımızla sektörün en iyilerine rakip olacağız. Performans ve teknolojide eşsiz olan bu konsept, yapaylık ve karmaşıklıktan uzak...”

Concept Universe’ün iç mekanı oldukça fütüristik görünüyor. Kullanıcı odaklı  bir yapıya sahip olan kabinin ön bölümünde sürücüye yönelik düzenlemeler yapılırken, arka taraftaysa konfor ve rahatlık ön planda tutulmuş. Kabininde dokunmatik ekranlara yer verilen otomobilin ön koltuklarındaki koyu renk düzeni, arkaya doğru pürüzsüz bir geçişle yok edilmiş ve arka koltukta açık renk döşemelere yer verilmiş.

Peter Horbury, sonuç olarak şu yorumu yapıyor: “Concept Universe son derece rafine bir tasarıma sahip olmakla birlikte, Volvo’nun sadelikte öncü olmasını sağlayan basit özelliklerin tamamına da sahip. Modern lüks otomobil alıcıları arasında tasarım ve teknolojinin bu dâhice bileşimine yönelik takdir giderek artıyor. Bu trend başarımızın yollarını örüyor. Özel lüks markamızın geleceğinin çok parlak olduğuna inanıyoruz...”

Volvo Car Corporation CEO’su Stefan Jacoby, “Bizim amacımız, modern lüks otomobil alıcılarının ne istediğini en iyi şekilde anlayan marka olmaktır. En talepkâr Çinli müşterilerin bu lüks konsept hakkındaki düşüncelerini öğrenmeyi çok istiyoruz. Daha sonra bu tasarımı Avrupa ve ABD’de de sergileyeceğiz çünkü onu, bütün otomobil modellerimiz için geçerli hedefimiz olan global seviyeye taşımak istiyoruz...”

ÇOK OKUNANLAR