PARİS OTOMOBİL FUARI ÖZEL › VW Golf Alltrack, 2015 yazında yollara çıkacak

VW Golf Alltrack, 2015 yazında yollara çıkacak

03 Ekim 2014 / 18:43 Golf Variant bazlı zorlu koşullara daha uygun yeni model Paris Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı

VW Golf Alltrack, 2015 yazında yollara çıkacak

Volkswagen, Paris Otomobil Fuarı’nda Golf Alltrack modelinin resmi tanıtımını gerçekleştirdi. Golf Variant baz alınarak üretilen otomobil 20 mm daha yüksek sürüş yüksekliği, plastik gövde kaplamaları, daha büyük jantları ve alüminyum koruma plakaları ile dikkat çekiyor. Alman üretici tarafından station wagon binek otomobil ile SUV arasına konuşlandırılan yeni model, pratikliği ve Haldex kavramaya sahip 4MOTION dört tekerlekten çekiş sistemi ile birleştirerek her iki segmentin en iyi yanlarını sunmayı vaat ediyor.

180 bg güç ve 280 Nm tork üreten 1.8-litre TSI benzinli, 110 bg güç ve 250 Nm tork üreten 1.6-litre TDI dizel ve 2-litre TDI dizel motorun 150 bg’lik ve 184 bg’lik versiyonlarını motor seçenekleri arasında barındıracak olan yeni Golf Alltrack, ESC elektronik denge sistemine entegre edilmiş elektronik diferansiyel kilidine de sahip olacak. Her iki aks üzerinde diferansiyel kilidi gibi davranacak olan bu sistemin yanı sıra, yeni otomobil yüksek hızlı sürüşlerde virajın iç kısmında bulunan tekerleği frenleyerek direksiyon tepkisini optimize eden XDS sistemine de sahip olacak.

Alman üretici Golf Alltrack’in satışına önümüzdeki yılın yaz aylarında başlanacağını daha önce açıklamıştı. Otomobilin ülkemize gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil, ancak ülkemize gelmesi durumunda Golf Alltrack’in yalnızca 1.6-litre TDI dizel motor ile sunulması oldukça muhtemel.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR