SEKTÖREL › VW Ticari Araç'tan servis sürücülerine eğitim...

VW Ticari Araç'tan servis sürücülerine eğitim...

15 Şubat 2014 / 17:01 Volkswagen Ticari Araç, Türkiye genelinde yaklaşık 1400 servis sürücüsünü eğitiyor

VW Ticari Araç'tan servis sürücülerine eğitim...

Volkswagen Ticari Araç, düzenlediği Ekonomik ve Emniyetli Sürüş Teknikleri (EVET) eğitimleri ile Türkiye genelinde yaklaşık 1400 servis sürücüsünü eğitti. Okul, personel ve turistik amaçlı taşıma yapan ticari araç sürücülerine yönelik geliştirilem eğitimlerde, katılımcılardan önce araçlarını günlük hayatta kullandıkları şekilde kullanmaları isteniyor. Sonra sürücülere emniyetli ve ekonomik sürüş teknikleri uzmanları tarafından teorik eğitimler veriliyor. Sürücüler yeni edindikleri bilgiler doğrultusunda Crafter araçlarla bir kez daha yola çıkarılıyor.

Eğitimler öncesi araçlarını kulaktan dolma bilgilere dayalı tekniklerle kullandıklarını ancak gelişen teknolojiyle uygulanan bu tekniklerin yanlış olduğunu bu eğitimlerde gördüklerini belirten ticari araç sürücüleri, verilen bilgilerin çok yararlı olduğunu, eğitimler sayesinde emniyetli sürüş tekniklerini öğrendiklerini ve yakıt tasarrufu sağladıklarını ifade ediyorlar.

Bir yıl içinde İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Mersin, Bursa ve Çorum’daki Volkswagen Ticari Araç Yetkili Satıcılarında düzenlenen eğitimlerde, yaklaşık 1000 servis sürücüsüne ulaşıldı. Eğitimler 2014 yılında da devam edecek.

ÇOK OKUNANLAR