KONSEPT › VW'den yeni bir elektrikli SUV konsepti

VW'den yeni bir elektrikli SUV konsepti

16 Nisan 2019 / 13:24 ID ROOMZZ adını taşıyan konsept otomobilin seri üretim versiyonu ilk olarak Çin pazarına sunulacak

VW'den yeni bir elektrikli SUV konsepti

Volkswagen elektrikli otomobillerden oluşan ID model ailesine büyük bir SUV modeli eklemeye hazırlanıyor. Seri üretim versiyonu 2021 yılında öncelikli olarak Çin pazarında satışa sunulması planlanan ID ROOMZZ konsepti, hem iş hem de aile kullanımına uygun çok yönlü bir araç olarak lanse ediliyor. 5 metrelik SUV segmentine dahil olan konseptte kayar yan kapılara yer verilmiş.

37c56b7b2e8eaed3cd5bcadad81a8cc3_0.jpg

Geleceğin IQ DRIVE sistemlerini bir araya getirdiği açıklanan ID ROOMZZ, seviye 4 otonom sürüş sistemleri, üst düzey konfor donanımları ve interaktif ışık teknolojileriyle donatılmış. Otomobil tam otomatik sürüş modundayken, koltuklar salon benzeri bir atmosfer sağlamak için 25 derece içe döndürülebiliyor. Ayrıca otomatik sürüş esnasında ID. Pilot Relax modu, her yolcunun koltuğunu kendi ihtiyaçlarına göre ayrı ayrı ayarlamasına da imkan tanıyor. 

ID ROOMZZ, geleneksel bir gösterge paneline sahip değil. Direksiyon simidi ve dijital panel Manuel "ID. Drive" modunda ideal komunda yer alıyor. Dijital kokpit, tam bir cam panelden oluşuyor. Direksiyon da bu panele entegre edilmiş.

37c56b7b2e8eaed3cd5bcadad81a8cc3_2.jpg

ID ROOMZZ'un iç mekanında kullanılan malzemeler de sıra dışı. Koltuk kılıfları yenilenebilir bir hammaddeden oluşan AppleSkin'den yapılmış. Kapı panellerinin "ID. Light" alanlarında ise özel işlenmiş ahşap kaplamalar kullanılmış. CleanAir sistemi de ortam havası olmasa bile araç içindeki havanın temiz kalmasını sağlamak için aktif bir filtre sistemi kullanıyor.

Dört tekerlekten çekişli bir otomobil olan ID ROOMZZ, 82 kWh batarya ile 450 km (WLTP) menzil sunuyor. Bataryaları 150 kW (DC) hızlı şarj sistemi ile yarım saatte % 80'lik doluluğa ulaşan konseptin iki elektrikli motoru, 225 KW/306 bg sistem gücü üretiyor. 6.6 saniyede 100 km/s hıza ulaşabilen ID ROOMZZ konseptinin maksimum hızı ise 180 km/s olarak sınırlandırılmış. 

37c56b7b2e8eaed3cd5bcadad81a8cc3_1.jpg

ÇOK OKUNANLAR