SEKTÖREL › Yarış pistlerinden yollara!

Yarış pistlerinden yollara!

11 Mayıs 2011 / 18:45 2006 yılından beri WTCC Yarışlarının sponsoru olan YOKOHAMA, yeni nesil yarış lastiklerini piyasaya sürdü

Yarış pistlerinden yollara!
FIA Dünya Binek Otomobiller Şampiyonası'nda (WTCC) yarışan ve tümü ADVAN yarış lastikleri ile donatılmış BMW, CHEVROLET, VOLVO ve SEAT marka binek otomobiller, 4 kıtada 12 farklı ülkede düzenlenen bu mücadele için sıkı bir rekabete giriyor. YOKOHAMA’nın ADVAN yarış lastikleri ise 2006 yılından bu yana FIA WTCC’de kullanılıyor. YOKOHAMA yarış pistlerindeki heyecanın yollarda da hissedilebilmesi için yeni nesil yarış lastiklerini piyasaya sürdü.

Son iki yıldır yarışlarda YOKOHAMA’nın gelişmiş bir çevre performansı sunan ECO yarış lastikleri kullanılıyor. Yeni geliştirilen ECO yarış lastiğinde, daha önce kullanılan aromatik yağların yerine Portakal Yağı gibi doğal maddeler kullanılarak yağ ve kauçuk karışımı revize edilmiş. Portakal Yağı, kauçuğun daha esnek olmasını sağlayarak kuru zemin üzerindeki manevra ve kavrama performansını klasik tip lastiklerdekine kıyasla önemli ölçüde artırmakta ve çevresel etkileri azaltmakta.

ÇOK OKUNANLAR