YENİ MODELLER › Yeni Citroen C3 ağabeyine göz kırpıyor

Yeni Citroen C3 ağabeyine göz kırpıyor

01 Temmuz 2016 / 17:59 Fransız üreticinin yeni modeli, markanın C4 Cactus modelinden izler taşıyor

Yeni Citroen C3 ağabeyine göz kırpıyor

Citroen, C4 Cactus daha küçük olsaydı nasıl olurdu sorusunun cevabını olabilecek en net şekilde verdi. Yeni C3 modelini otomobil tutkunlarının beğenisine sunan Fransız üreticinin yeni modeli, adeta C4 Cactus’ün ölçeklendirilmiş bir versiyonu.

Farklı far düzeni ve akıcı çizgileri ile bir Citroen olduğunu ilk bakışta dışa vuran otomobil üç farklı tavan renk seçeneği ve dokuz farklı gövde rengi seçeneği ile sunuluyor. Markanın ilk olarak C4 Cactus modelinde yer verdiği Airbump gövde panellerine de sahip olan C3’ün bir başka dikkat çekici özelliği ise marka mühendis ve tasarımcılarının otomobili geliştirirken teknolojik detaylar önem vermiş olması. Yine tıpkı ağabeyi gibi farklı kumaş ve tasarımları bünyesinde barındıran bir iç mekana sahip olan otomobil Citroen’in yedi inçlik dokunmatik ekrana sahip olan ve Apple Carplay, Android Auto ve MirrorLink gibi yazılımları destekleyen Connect Nav infotainment sistemi ile birlikte geliyor. C3’ün iç mekanın bir başka farklı özelliği ise marka tarafından ConnectedCAM Citroen adı ile anılıyor. Basitçe anlatmak gerekirse dikiz aynasının ardına yerleştirilmiş olan bir kamerayı kullanan ve bu kamera tarafından kaydedilen görüntüleri sürücünün veya yolcuların sosyal medya hesaplarına yükleme fırsatı tanıyan bu sistem, otomobil kullanırken selfie çekenlerin önüne geçebilecekmiş gibi görünüyor.

Citroen yeni C3’ün kaputunun altında üçü PureTech benzinli ikisi BlueHDi dizel olmak üzere beş motor seçeneğinden biri yer alabiliyor. Citroen’in yeni modeli ayrıca yokuş kalkış destek sistemi, kör nokta uyarı sistemi, sürücü dikkat asistanı ve geri görüş kamerası gibi teknolojik donanımlarla da tercih edilebiliyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR