SEKTÖREL › Yeni Clio çok yakında satışa sunuluyor

Yeni Clio çok yakında satışa sunuluyor

16 Eylül 2012 / 20:08 Ülkemizde üretilen yeni Clio HB, 29.490 TL'den başlayan fiyatlarla 10 Ekim tarihinde yollara çıkıyor

Yeni Clio çok yakında satışa sunuluyor
1990 yılından beri yaklaşık 12 milyon adet ile, Renault’nun en fazla satılan modeli olan Clio’nun yeni nesli yakında Türkiye yollarına çıkıyor. Renault'nun konsept modeli DeZir’den ilham alınarak tasarlandığı açıklanan Clio, yeni Renault kimliğini yansıtan büyük Renault logosunun kullanıldığı ilk seri üretim model olma özelliğine sahip. Yeni Clio'da segmentinin en geniş kişiselleştirme imkanlarının sunulduğu açıklanırken, müşterinin sadece dış görünümde değil, iç ambiyansta da seçimine göre kendi Clio’sunu yaratabileceği belirtiliyor.

Yeni Clio'da sürüş keyfi ve yakıt tasarrufunu birarada sunan 2 yeni motor seçeneği bulunuyor. Bunlardan ilki 90 bg gücünde 3 silindirli Energy TCE benzinli motor olacak. Stop&Start özelliğine sahip olan ve yakıt tüketimi 3.6 lt/100 km olarak açıklanan 90 bg gücündeki Energy dCi turbo dizel motorsa yeni Clio'daki diğer bir yeni seçenek olarak sunulacak.

Otomobilin baz donanım seviyesinden itibaren segmentindeki en zengin güvenlik ekipmanlarına sahip olduğu açıklanıyor. ESP, Hız Regülatörü, Sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları bunlardan bazıları. Yeni değerlendirme standartlarına göre EuroNCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız alan yeni Clio, aktif ve pasif güvenlik alanında en yüksek seviyeyi hedefliyor. Bunun yanında otomobilin teknolojik donanımları da dikkat çekici. Yeni Clio’da7 inç ekranlı bir multimedya sistemine yer verilmiş. Carminat TomTom navigasyon ve üç boyutlu ses sistemi de Clio'nun donanımları arasında bulunuyor.

Yeni Clio, Bursa Oyak Renault Fabrikaları’nda ve Fransa’da Flins’de üretiliyor. Türkiye’de 10 Ekim 2012 tarihinde 29.490 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan otomobilde; Joy, Touch ve Icon olmak üzere 3 farklı donanım seviyesi bulunacak. 2 benzinli, 2 dizel motor seçeneği ile tüketicinin beğenisine sunulacak olan Clio'nun yeni Sport Tourer versiyonuysa 2013 yılının ilk çeyreğinde pazara sunuluyor olacak.

ÇOK OKUNANLAR