SEKTÖREL › Yeni Fabia'ya Red Dot ödülü

Yeni Fabia'ya Red Dot ödülü

07 Mayıs 2022 / 13:41 Skoda Fabia, "Red Dot" ödül geleneğini dördüncü neslinde de devam ettirdi

Yeni Fabia'ya Red Dot ödülü

2008 ve 2015 yıllarında prestijli Red Dot Ödülü’nü kazanan Fabia, bu geleneği dördüncü neslinde de sürdürdü. Red Dot Ödülleri jürisi, tüm adayları fonksiyonellikten, ergonomiye ve sağlamlığa kadar sayısız kriterle değerlendirdi. Fabia’nın sportif tasarımı ve geniş iç hacmi jürinin büyük beğenisi topladı ve böylece yeni Fabia, Skoda markasına ürün tasarımı kategorisinde 17. kez bu prestijli ödülü kazandırdı. 

3fe7fbc2f4772c421b5c972e18e1718c_0.jpg

Dördüncü nesil Fabia segmentindeki en geniş yaşam alanını sunarken aynı zamanda etkileyici tasarımı ve atletik duruşuyla da dikkat çekiyor. Ön panjura kadar uzanan köşeli LED teknolojili ön farlar ve arka tarafta Bohemia kristal sanatından ilham alan LED aydınlatmalar gibi özel detaylar da FABIA’nın tasarım unsurlarını oluşturuyor.

Skoda, yeni nesil FABIA ile 17'nci kez bu unvana sahip olurken, ilk Red Dot Ödülü, 2006 yılında Octavia Combi II ile alınmıştı. Skoda, ürün tasarımı ödüllerinin yanı sıra Red Dot jürisinden Marka ve İletişim Tasarımı, Arayüz ve Kullanıcı Deneyimi gibi ödüllerin de sahibi olmayı başarmıştı.

ÇOK OKUNANLAR