SEKTÖREL › Yeni Focus Anadolu turnesinde

Yeni Focus Anadolu turnesinde

27 Mayıs 2011 / 02:59 Teknolojik donanımlarıyla dikkat çeken Yeni Ford Focus, Türkiye’nin dört bir yanında etkinliklerle tanıtılacak

Yeni Focus Anadolu turnesinde
Türkiye’de Mayıs ayı itibariyle pazara sunulan Yeni Ford Focus, İzmir’den Gaziantep’e, Antalya’dan Trabzon’a Türkiye’nin dört bir yanında etkinliklerle tanıtılacak. Yeni nesil Focus’a özel tanıtım aktivitelerinin ilki, 24 Mayıs tarihinde Bursa’da start aldı. “Focus Şehrinizde” sloganıyla sürdürülecek olan etkinlik Bursa’nın ardından sırasıyla Ankara, Trabzon, Kayseri, Gaziantep, Adana, Antalya ve İzmir’de gerçekleştirilecek.

Yeni Focus’un, segmentinde yeni bir dönemi başlatan teknolojileri Ford severlerle buluşturacağı etkinlikler Augmented Reality (zenginleştirilmiş gerçeklik) teknolojisi ve test sürüşleri ile tanıtılacak. Augmented Reality teknolojisinin kullanılacağı etkinliklerde gerçek ile sanal dünya üç boyutlu olarak biraraya getiriliyor. Bu sayede gerçek dünya, bilgisayardan gelen bilgi ve görüntülerle zenginleştirilerek tüketicilere sahip olabilecekleri otomobilin özellikleri gösteriliyor.

Tanıtım organizasyonunun misafir olduğu her ilde görev alacak saha ekipleri, şehrin farklı noktalarında tüketicilerin karşısına çıkarak Augmented Reality teknolojisiyle Yeni Focus’u göstererek müşterileri test sürüşü için bayilere de davet edecek. Test sürüşü için bayiye gelenler hem Yeni Ford Focus’u kullanma hem de bayi önünde oluşturulan özel alanda aracın, otomatik park, aktif şehiriçi güvenlik gibi teknolojilerini test etme imkanına sahip olacaklar.

Etkinlik takvimi:
Bursa: 24-29 Mayıs
Ankara/Trabzon: 31 Mayıs-5 Mayıs
Kayseri/Gaziantep: 7-12 Haziran
Adana/Antalya: 14-19 Haziran
İzmir: 21-26 Haziran

ÇOK OKUNANLAR