SEKTÖREL › Yeni Focus'un güvenliği onaylandı

Yeni Focus'un güvenliği onaylandı

28 Mayıs 2011 / 15:50 Çarpışma testlerinde 5 yıldız alan yeni Focus'taki güvenlik teknolojileri de Euro NCAP Advanced ödülüne layık görüldü

Yeni Focus'un güvenliği onaylandı
Ford, yeni Focus modeliyle, iki Euro NCAP Advanced ödülünü birden kazanan ilk premium dışı marka oldu. Tüketicilerin yenilikçi güvenlik teknolojiler konusunda dikkatlerini çekmek ve doğru yönlendirilmelerini sağlamak üzere verilen Euro NCAP Advanced ödülleri, Yeni Focus ile birlikte sunulan 'Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi' ve 'Şeritte Kalma Yardımcısı' teknolojilerine verildi.

Focus, çarpışma güvenliği açısından Euro NCAP’in en yüksek notu olan “5 yıldız”ı da aldı. Hem önden hem de yandan çarpışma testlerinde, çocuk koruması konusunda tam puan alan Focus, yetişkin ve yaya güvenliği kategorilerinde de mükemmel sonuçlar elde etti. Focus modelinde sunulan öndeki araç ile mesafeyi izleyerek olası bir çarpışma öncesinde otomatik olarak fren yapan Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi ve bir ön kamera aracılığıyla otomobilin şeridinden çıktığını tespit eden ve sürücüyü uyaran Şeritte Kalma Yardımcısı da ödülü getiren diğer önemli özellikler.

Ford Avrupa Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Stephen Odell, “Ford olarak misyonumuz, kaza önleme teknolojileri ve gelişmiş yolcu koruma sistemleri ile en üst düzeyde güvenlik sağlamak. Bu nedenle Euro NCAP’den gelen bu ödüller bizim açımızdan son derece memnuniyet verici” dedi ve şöyle devam etti: “Bu teknolojileri Yeni Focus modelimiz ile daha ulaşılabilir kılmaktan dolayı gurur duyuyoruz.”

Euro NCAP Başkanı Dr. Andre Seeck ise Focus’un aldığı ödüllere ilişkin olarak şunları söyledi: “Euro NCAP Advanced Ödülleri, güvenlik konusunda en yüksek seviyede inovasyon çalışmalarına veriliyor ve biz Ford’un yeni Focus’ta olduğu gibi otomobillerinin güvenliği konusunda gösterdiği kararlılıktan çok memnunuz.”

ÇOK OKUNANLAR