SEKTÖREL › Yeni Jeep Compass Türkiye'de...

Yeni Jeep Compass Türkiye'de...

24 Eylül 2017 / 19:15 Compass, biri benzinli, ikisi dizel olmak üzere toplam 3 motor seçeneğiyle satışa sunuldu

Yeni Jeep Compass Türkiye'de...

Yeni Jeep Compass, Türkiye’de biri benzinli, ikisi dizel olmak üzere toplam 3 motor seçeneği ve 2 zengin donanım paketiyle satışa sunuldu. Lansmana özel 189 bin TL’den başlayan satış fiyatıyla lüks kompakt SUV segmentinin en yeni oyuncusu olarak rekabete katılan Jeep Compass, standart olarak sunulan 4x4 çekiş sistemi ve 9-ileri otomatik şanzıman gibi özellikleriyle ön plana çıkıyor.

Compass’ta, efsanevi yedili ızgaranın dışındaki bölümler, parlak siyah yüzeylerle yeniden yorumlanarak modernize edilmiş. Arkaya doğru eğimli tavan çizgisi, şişkin çamurluklar ve belirgin omuz çizgisiyle yeni Jeep Compass son derece dinamik bir profil sergiliyor. Opsiyonel olarak sunulan parlak siyah tavan, kompakt SUV segmentinde benzersiz ve özgün bir görünümü beraberinde getiriyor. Çift parçalı açılabilir cam tavan, mümkün olan en geniş açılma alanını sağlarken sürücü ve beraberindeki yolculara açık hava özgürlüğü sunuyor. Yeni Jeep Compass arka tasarımında da çekici bir görünüm sunuyor. LED teknolojisine sahip stop lambaları, aracın arka tasarımını domine ediyor. Bagaj kapağına kadar uzanan iki parçalı stop tasarımı ise Yeni Jeep Compass’ın genişlik algısını arttırıyor.

ÜÇ FARKLI MOTOR SEÇENEĞİ

Biri benzinli ikisi dizel olmak üzere 3 farklı motor seçeneği ile satışa sunulacak olan Jeep Compass’ın, 5500 d/d’de 170 bg güç ve 2500 d/d’de 250 Nm tork üreten 1.4 litre MultiAir2 Turbo motoru, 9 ileri vitesli otomatik şanzıman ve 4x4 konfigürasyonu ile tamamlanıyor. 120 bg güç ve 320 Nm tork üreten, 6-ileri vitesli manuel şanzıman ve 4x2 konfigürasyonuna sahip Stop&Start’lı 1.6-litrelik MultiJet II motorlu Jeep Compass versiyonu dizel seçeneklerinden birini oluşturuyor. 9-ileri otomatik şanzıman ve 4x4 konfigürasyon ile 170 bg güç üreten Stop&Start’lı 2.0-litre MultiJet II motor ise yepyeni Compass’ın dizel serisini tamamlıyor.

Sipariş üzerine getirilecek olan 2.0 litrelik 170 bg’lik motorla donatılan Trailhawk modelinde ise 2.5 cm’ye yakın bir oranda arttırılmış sürüş yüksekliği, kayma plakaları, 30 derece yaklaşma, 24.4 derece karın açısı ve 33.6 derece uzaklaşma açısı sağlayan eşsiz ön ve arka kemerler, çevik 17 inç arazi lastikleri ve 216 mm’ye kadar yerden yükseklik özellikleri bulunuyor. Compass'ın 1.4 litrelik benzinli motor seçeneği 189.000 TL'den başlayan fiyat etiketleri taşıyor.

EuroNCAP’ten 5 yıldız almasıyla dikkat çeken Compass’ta Önden Çarpma Uyarı Sistemi, LaneSense Şerit Değiştirme İkaz Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Arka Yol Algılama Sistemi, ekranda hareketli çizgilere sahip ParkView geri görüş kamerası, Otomatik Paralel ve Dikey Park Destek Sistemi bulunuyor. Compass’ta ayrıca Adaptif Cruise Control, elektronik devrilme önleyici özellikli Elektronik Stabilite Kontrolü (ESC) ve altı standart hava yastığı gibi 70’in üzerinde pasif ve aktif güvenlik ve emniyet özelliği de sunuluyor.

ÇOK OKUNANLAR