İLK BAKIŞ › Yeni Kodiaq ve Superb için geri sayım başladı

Yeni Kodiaq ve Superb için geri sayım başladı

28 Mayıs 2023 / 10:58 Kış testleri Kuzey Kutbu’nda tamamlanan modeller 2023'ün Sonbahar aylarında tanıtılacak

Yeni Kodiaq ve Superb için geri sayım başladı

Skoda yeni nesil Superb ve Kodiaq modellerini geliştirmeye devam ediyor. Kuzey Kutbu’nda gerçekleştirilen kapsamlı kış testini tamamlayan araçlar, -30 santigrat derecede dayanıklılık ve kalite testinden geçti. Bu testlerde ana odak noktası buzlu şartlarda sürüş dengesi, yolcu konforu ve uzun kış yolculuklarında genel dayanıklılık oldu. Bu ekstrem şartlardaki testlerin tamamlanmasının ardından bu yıl sonbahar aylarında tanıtılacak yeni nesil Superb ve Kodiaq son geliştirme aşamasına girdi.

a2a13ae200d3355f8aa49ce99de972c4_1.jpg

Dördüncü nesil Superb ve ikinci nesil Kodiaq için yapılan bu testlerde karın ve buzun gövde üzerindeki etkileri de sınandı. Tüm mekanik ve elektronik özelliklerin kusursuz görev yapmasını garanti altına alan Skoda, motorun da her zaman sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Bununla birlikte kapılar, kaput, bagaj kapağı ve şarjlı hibrit araçlar için şarj kapağı ve yakıt deposu kapağının da böylesi zor şartlarda açılabilmesi sağlanıyor.

a2a13ae200d3355f8aa49ce99de972c4_0.jpg

Süper soğuk testleri programında kabin özelliklerine de yer verildi. Ekstra soğuk koşullarda ısıtma sisteminin performansı ve kabinin sıcaklık seviyesi ölçüldü. Ayrıca camlardaki buğuların hızla çözülmesi, koltuk, direksiyon ve ayna ısıtma özelliğinin performansının da istendiği gibi çalışması önem taşıyor. Sıcaklıkların sıfırın altına düştüğü şartlarda merkezi dokunmatik ekranın verdiği tepkilerin de sorunsuz olması isteniyor. Skoda yeni araç geliştirme programı kapsamında tüm modellerini yoğun testlerden geçirerek gerçek şartlara en iyi şekilde hazırlıyor. Bu da Skoda modellerinin sağlamlığının sırrı olarak dikkat çekiyor.

ÇOK OKUNANLAR