SEKTÖREL › Yeni Opel Astra tanıtıldı

Yeni Opel Astra tanıtıldı

01 Eylül 2021 / 18:28 Altıncı nesil Astra’nın 2022 yılının ilk yarısında Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor

Yeni Opel Astra tanıtıldı

İlk olarak üretildiği 1991 yılından bu yana 30 yılı geride bırakan ve günümüze kadar toplamda 15 milyon adetten fazla satılan Opel Astra'nın altıncı nesli, Opel’in yeni CEO’su Uwe Hochgeschurtz ve Liverpool Spor Kulübü’nün ünlü menajeri Jürgen Klopp’un katılımıyla Rüsselsheim’da tanıtıldı. Rüsselsheim'da tasarlanan, geliştirilen ve üretilen 6'ncı nesil Astra’nın 2022 yılının ilk yarısında Türkiye’de de satışa sunulması planlanıyor. 

a34a8def341abd9e3a5ecccd39b873d7_1.jpg

Yeni nesli “Yeni bir şimşek doğuyor” sloganıyla tanıtılan Opel Astra, tarihinde ilk kez elektrikleniyor. Öncelikle şarj edilebilir hibrit motorlu olarak satışa sunulacak olan yeni Astra'nın tamamen elektrikli versiyonu olan Opel Astra-e ise 2023’te pazara sunulacak. Yeni Opel Astra’da aynı zamanda yüksek verimliliğe sahip benzinli ve dizel motor seçenekleri de bulunuyor. 

a34a8def341abd9e3a5ecccd39b873d7_0.jpg

Altıncı nesil Astra, markanın yeni tasarım anlayışının önemli bir parçası olan yeni marka yüzünü taşıyor. Gereksiz unsurlardan arındırılan model şeffaf ve gergin yüzeyleri, Opel Vizör tasarımıyla hiç olmadığı kadar dinamik bir görünüm sergiliyor. Yeni Astra, daha önce sadece üst segmentteki daha pahalı araçlarda bulunan teknolojileri kompakt sınıf müşterilerinin kullanımına sunuyor. Örneğin altıncı nesil Astra, uyarlanabilir Intelli-Lux LED® Pixel far teknolojisini müşterileri ile buluşturuyor. Opel’in amiral gemisi Insignia’dan bu modele aktardığı bu yenilikçi far sistemi, bünyesinde bulundurduğu 168 LED hücresiyle kompakt ve orta sınıfa öncülük ediyor.

a34a8def341abd9e3a5ecccd39b873d7_3.jpg

Yeni nesil Astra’nın iç mekanı da adeta yeniden yaratılmış. Tamamen dijital Pure Panel kullanımıyla analog göstergeler tarihe karışıyor. Yenilikçi ve modern grafiklere sahip yeni insan-makine arayüzü aracılığıyla, saf ve daha sezgisel bir deneyim amaçlanmış. 

a34a8def341abd9e3a5ecccd39b873d7_4.jpg

Opel’in CEO’su Uwe Hochgeschurtz, Rüsselsheim’deki yeni Astra dünya tanıtımında yaptığı değerlendirmede: “Mükemmel bir otomobil. Yeni Astra, Opel’in kompakt sınıf tarihinde heyecan verici yeni bir sayfa açacak. Aynı modeli ilk kez hem batarya elektrikli hem de şarj edilebilir hibrit olarak sunacağız. Yeni Astra ve Astra-e’nin iyi bir izlenim bırakacağına ve birçok yeni müşteriyi markaya çekeceğine eminim” dedi. Opel marka elçisi Jürgen Klopp ise yeni araçla ilgili olarak “Kamuflajlı bir Astra Plug-in Hybrid kullanma şansım oldu. Gerçekten çok etkileyici. Sessiz ama güçlü. Yol tutuşu neredeyse bir spor otomobil gibi. Ayrıca tasarımı iddialı, yenilikçi ve yaratıcı. Tebrikler Opel!” açıklamasında bulundu. 

a34a8def341abd9e3a5ecccd39b873d7_2.jpg

ÇOK OKUNANLAR