YENİ MODELLER › Yeni Peugeot E-RIFTER tanıtıldı

Yeni Peugeot E-RIFTER tanıtıldı

08 Kasım 2023 / 23:34 320 km elektrikli sürüş menziline sahip olan yeni E-RIFTER çok amaçlı bir yapı sunuyor

Yeni Peugeot E-RIFTER tanıtıldı

Peugeot, elektrikli hafif ticari araç ürün yelpazesi içindeki popüler modeli E-RIFTER’ın yeni neslini tanıttı. 320 km’ye ulaşan elektrikli sürüş menziliyle dikkat çeken E-RIFTER, konforlu, ferah ve modüler yolcu bölmesi, üst düzey teknolojik donanımı, üstün sürüş keyfi ve çekici dış tasarım gibi özellikleriyle çok amaçlı ve maceracı yapısını daha da ileriye taşıyor.

Yeni E-RIFTER, ortada yeni PEUGEOT logosu ve yeni ön ızgarasıyla birlikte daha dinamik bir ön tasarıma sahip. Yeni model ayrıca markanın ikonik üç pençeli ışık imzasını da taşıyor. E-RIFTER’ın iddialı tarzı, yeni Sirkka Yeşil ve Kiama Mavi renkleriyle daha da ön plana çıkıyor. Geniş çamurluk kemerleri, etkileyici yan korumaları, tavan rayları ve yerden yüksek yapı, aracın “outdoor” kullanımına uygun olduğunu vurguluyor.Yeni E-RIFTER, 4,40 metre (Standart) ve 4,70 metre (Uzun) olmak üzere 5 veya 7 koltuklu iki versiyonda üretiliyor. Uzun versiyon, daha uzun aks mesafesi sayesinde daha fazla alana sahip.

705086a98797b3dbf8524a26af458982_0.jpg

E-RIFTER, tamamen yeni bir ön konsola sahip. İkonik PEUGEOT i-Cockpit esas alınarak tasarlanan ön konsolun ortasında tamamen yeni 10 inçlik yüksek çözünürlüklü bir dokunmatik ekran bulunuyor. E-RIFTER’ın koltuklarını, yeni kabin malzemeleriyle uyumlu, parlak ve sıcak tonlarla tasarlanmış, yeni açık gri kumaş süslüyor. İkonik Zenith tavan ve çok sayıda saklama alanıyla daha da işlevsel hale gelen geniş cam alan, kabini daha da aydınlık ve ferah kılıyor.

E-RIFTER hiç olmadığı kadar çok yönlü ve kullanışlı tasarlanmış. Yeni teknolojiler ve uyarlanabilir iç mekan, her türlü ihtiyaca ve beklentiye cevap veriyor. Yeni E-RIFTER, navigasyon sisteminden gelen bilgiler, enerji akışı ve şarjla ilgili bilgiler de dahil olmak üzere, temel bilgileri en iyi şekilde gösteren ve kişiselleştirilebilen yeni 10 inçlik, tamamen dijital, renkli gösterge ekranıyla donatılıyor. Ses sistemini ve bağlantılı navigasyonu yönetmek üzere yeni, büyük, merkezi 10 inç büyüklüğündeki HD dokunmatik ekran devreye giriyor.

705086a98797b3dbf8524a26af458982_1.jpg

Yeni E-RIFTER, hem tamamen elektrikli motor hem de bağlantı açısından en güncel PEUGEOT teknolojileriyle destekleniyor. Aracın genel verimliliği üzerinde yapılan çalışmalar, performans seviyesini (135 km/s maksimum hız, 0-100 km/s hızlanması 11,2 saniye) korurken, menzili 320 km’ye ulaşacak şekilde geliştirmiş. PEUGEOT E-RIFTER, 100 kW (136 bg) maksimum güç ve 270 Nm maksimum tork sunuyor. Aracın üç farklı sürüş modu bulunuyor. Menzili en üst düzeye çıkarmak için “Eco”, tam güç gereksinimlerinde maksimum performans için “Power” ve “Normal”. Yeni E-RIFTER, sürüş menzilini optimize etmek üzere rejeneratif fren sistemiyle de donatılmış. Sürücü, direksiyonun arkasında bulunan kulakçıkları kullanılarak üç farklı seviyede rejenerasyon yoğunluğunu ayarlayabiliyor. Yeni E-RIFTER artık bir ısı pompasına da sahip. Bu donanım, verimliliği ve dolayısıyla menzili optimize etmeye yardımcı olurken yolcu konforunu da artırıyor. 7,4 kW entegre şarj cihazı ve isteğe bağlı 11 kW üç fazlı şarj cihazıyla E-RIFTER, altyapı ne olursa olsun 50 kWh bataryayı verimli bir şekilde şarj edebiliyor. Ayrıca 100 kW’ye kadar DC şarj imkanı da bulunuyor.

E-RIFTER’ın tahmini şarj süreleri ise şöyle;
100 kW halka açık şarj noktasında: 30 dakika (%0-80 şarj).
11 kW Wallbox’ta: 11 kW entegre şarj cihazıyla 5 saatte tam şarj.
7,4 kW Wallbox’ta: 7 kW entegre şarj cihazıyla 7,5 saatte tam şarj.
16A güçlendirilmiş ev tipi prizde: 15 saatte tam şarj.

ÇOK OKUNANLAR