LANSMAN › Yeni RAV4 Hybrid ve Camry Hybrid Türkiye'de

Yeni RAV4 Hybrid ve Camry Hybrid Türkiye'de

30 Nisan 2019 / 00:02 Toyota, yeni Camry Hybrid ve yeni RAV4 Hybrid modellerini Türkiye pazarına sundu

Yeni RAV4 Hybrid ve Camry Hybrid Türkiye'de

Toyota, Türkiye’deki hibrit ürün gamını iki yeni modelle genişletti. Toyota, efsanevi lüks modeli Camry Hybrid ile SUV segmentinin yaratıcısı Yeni RAV4 Hybrid’in Türkiye dinamik lansmanlarını Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirdi. “Hibrit teknolojisine” sahip model sayısı 7’ye ulaşan Toyota’nın yeni Camry Hybrid modeli 479 bin TL,  yeni RAV4 Hybrid modeli ise 336 bin TL’den başlayan lansmana özel fiyat etiketleri taşıyor.

063bca68dbf75d70fc8e8702301060d1_0.jpg

TUTUMLU MAKAM OTOMOBİLİ
Üretildiği 1982’den bugüne kadar 100’den fazla ülkede 19 milyon adedin üzerinde satış adedine ulaşan vehalen E segmentinde dünyanın en çok satılan sedanı olmaya devam eden Toyota Camry Hybrid, 2.5 litrelik motoruyla yakıt verimliliği, düşük emisyon ve sessiz bir sürüş sağlıyor. 218 bg güç üreten hibrit motor, 98 g/km’lik düşük emisyon değeri ve 4.3 lt/100 km’lik ortalama yakıt tüketimiyle lüksü üst düzey bir tutumlulukla buluşturuyor. Hibrit motor otomobili 8.3 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaştırıyor.

063bca68dbf75d70fc8e8702301060d1_1.jpg

Toyota’nın Yeni Global Mimarisi TNGA’nın kullanıldığı yeni jenerasyon Camry, dikkat çekici bir görünüme, 18 inçlik alüminyum alaşım jantlara ve 8 gövde rengi seçeneğine sahp. Yeni Camry Hybrid'in kabini de dikkatlice düşünülüp tasarlanmış. Camry Hybrid’in geniş kabininde yumuşak dokulu ve kaliteli malzemeler, deri ve ahşap kaplamalar kullanılmış. İç döşemede bej ve siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneği sunuluyor. Camry Hybrid yeni platformu sayesinde sınıfının en geniş yaşam alanını ve 500 litrelik bagaj hacmi sunuyor. Kablosuz şarj özelliği gibi günümüz teknolojilerini bünyesinde barındıran Camry’nin arka koltuğundaki dijital kumandalı dokunmatik konfor modülü özelliği sayesinde klima, müzik sistemi, arka güneşlik ve arka koltuk sırt ayarı yapılabiliyor. Bu özellikleriyle yeni nesil Camry bir “makam otomobili” havasını da başarıyla yansıtıyor. Premium özelliklere sahip Yeni Camry Hybrid’de, çarpışmaların önlenmesine veya azaltılmasına yönelik 'Toyota Safety Sense' güvenlik teknolojisi standart olarak sunuluyor. 

063bca68dbf75d70fc8e8702301060d1_2.jpg

RAV4’TE YENİ ÖZELLİKLER
Adını verdiği SUV segmentinde 2017 ve 2018 yılını “Dünyanın en çok satılan SUV modeli” olarak tamamlayan Toyota RAV4 de tamamen yenilendi. 5’inci jenerasyon RAV4 Hybrid, karakteristik bir tasarım, daha üst düzey performans, kapasite ve en üst düzeyde güvenlik sunuyor. Toyota’nın TNGA-K platformunu kullanan ilk SUV modeli olan RAV4 Hybrid, daha alçak ağırlık merkezi, artan gövde dayanımı, daha iyi yol tutuş, yüksek konfor, geniş kabin alanı, 580 litre ile sınıfının lideri bagaj kapasitesi ve güçlü tasarımı ile dikkat çekiyor.

063bca68dbf75d70fc8e8702301060d1_3.jpg

YENİ KAMERALI DİKİZ AYNASI
Yeni RAV4 Hybrid, Toyota’da ilk kez kullanılan bir özelliğe de sahip. Yeni kameralı dikiz aynası, daha iyi bir çevre görüş açısı sağlıyor. İstenildiğinde konvansiyonel otomatik kararan ayna olarak, direkt arkadaki yolu ve trafiği yansıtacak gibi kullanılabiliyor. Toyota Safety Sense’in ikinci jenerasyonu da RAV4 Hybrid’de standart olarak bulunuyor. 

Toyota RAV4’ün yeni 2.5 litre Hybrid Dynamic Force motoru, yakıt ve emisyon verimliliğini bir araya toplarken daha fazla güç ve daha dinamik bir sürüş getiriyor. Dört çeker modelde 222 bg güç üreten hibrit motor, RAV4’ü 100 km/s hıza sadece 8.1 saniyede ulaştırıyor. RAV4 Hybrid, 4.5 lt/100 km tüketime ve 103 g/km emisyon değerine sahip.Yeni RAV4’te daha kompakt hale getirilen hibrit sisteminin bataryalarının, yüzde 11 daha hafif olduğu açıklanıyor. 

063bca68dbf75d70fc8e8702301060d1_4.jpg

Yeni Camry Hybrid ve Yeni RAV4 Hybrid’in Türkiye lansmanında konuşma yapan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, hibrit bilinirliğini yerleştirmek için çok büyük ve önemli adımlar attıklarını belirterek “Hibrit artık gelecek stratejimizin temelini oluşturuyor. Toyota’nın 2020 vizyonu içinde her binek modelin bir hibrit versiyonu olması hedefini Türkiye olarak bir yıl öncesinden gerçekleştirdik. Artık her segmentteki binek otomobil modellerimizin birer hibrit versiyonu bulunuyor. Bunun yanında hibriti tercih edenlerin sayısı da günden güne artış gösteriyor. Şimdi de lüks segmentte Camry, SUV segmentinde de RAV4 ile hibrit ürün gamımızı genişletirken, hibrit versiyon seçeneği ile müşterilerimizin taleplerine cevap vereceğiz“ dedi. Bozkurt, hibrit çağının başladığını da sözlerine ekleyerek “Dizelin yerini hibritlerin aldığını görüyoruz. 50 yıla yakın bir zamandır devrim niteliğindeki bu teknolojiye yatırımı ara vermeden sürdüren satışa sunacağımız Yeni Camry Hybrid ve Yeni RAV4 Hybrid ile bu öncü ve lider rolümüzü sürdüreceğiz ” şeklinde konuştu.Yeni RAV4 Hybrid ile Türkiye pazarında yeni bir sayfa açmaya hazırlandıklarını belirten Bozkurt “25 yıldır pazarda güçlü duruşunu her zaman sergileyen ve SUV segmentinin yaratıcısı olan RAV4’ün hibrit versiyonuyla iddiamızı ortaya koyacağız. Yeni tasarım diliyle kullanıcısını adeta eğlence ve maceraya davet eden RAV4 Hybrid, 2019 yılında markamızın itici güçlerinden biri olacaktır” diye konuştu. Bozkurt, Yeni Camry’i ise 2.5 lt hibrit versiyonu ile sunduklarını da kaydederek “Camry modelimizin lüks segmentte marka imajımıza oldukça önemli katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bütün özellikleriyle prestiji ilk andan itibaren hissettiren Yeni Camry, ideal bir makam otomobili olarak da öne çıkıyor” dedi.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, tüm dünyada 13 milyonun üzerinde, Türkiye’de 12 bin 88 adet Toyota hibrit araç satışının gerçekleştiğini sözlerine ekleyerek şunları söyledi; “Otomotiv sektöründe dünyanın değişimine tanıklık ettiğimiz bir süreç yaşıyoruz. Hibrit araçlar, dizel ve benzinli araçlara göre yakıt tüketimi daha düşük olduğu için bu da toplam maliyeti doğrudan etkiliyor. Yaptığımız çalışmalar ve ölçümlerde hibrit araçların dizele göre yüzde 15, benzinliye göre yüzde 36 oranında daha az tüketim olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte hibrit araçlarımız üst düzey konfor ve sürüş zevki de sunuyor. İki yeni modelimiz ile birlikte artık hemen hemen her segmentte hibrit versiyonlarımızla yer alacağız. Özellikle lüks segmentte hibrit versiyonlarımızla da bulunuyor olmamız markamızın bu teknoloji ile ilgili stratejisini güçlü bir şekilde ortaya koymaktadır”

ÇOK OKUNANLAR