LANSMAN › Yeni Subaru XV Türkiye'de...

Yeni Subaru XV Türkiye'de...

21 Kasım 2017 / 13:37 Subaru'nun dört tekerlekten çekişli crossover modelinin fiyatı 114.900 TL'den başlıyor

Yeni Subaru XV Türkiye'de...

Yeni Subaru Global Platformu üzerine geliştirilen ilk model olma özelliğini taşıyan yeni Subaru XV, 1.6 litrelik motorunun getirdiği vergi avantajlı, simetrik sürekli dört çeker sistemi ve tüm versiyonlarda fabrika standardı olarak yer alan EyeSight sürüş destek teknolojisiyle Türkiye pazarına sunuldu. 114.900 TL’den başlayan fiyat etiketleri taşıyan yeni XV’deki EyeSight sürüş destek teknolojisi, Çarpışma Önleyici Frenleme, Çarpışma Önleyici Gaz Kontrölü, Adaptif Hız Kontrolü, Şerit İhlal Uyarısı, Şeritte Kalma Asistanı, Trafikte Hareket Uyarısı ve Dengeli Sürüş Uyarısı gibi fonksiyonlarıyla güvenli bir sürüş vaat ediyor.

Subaru’nun 2025’e kadar satışa sunacağı tüm elektrikli, hibrit ve benzinli araçlarında kullanacağı Yeni Global Platformu ilk kez Subaru XV modeliyle yollara çıkıyor. Güvenlik, yol tutuş ve elektronik destek sistemlerini bir arada daha verimli şekilde üretebilmek için geliştirilen yeni platform, markanın bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük iyileştirmelerden birisi olarak nitelendiriliyor.

Yeni Subaru XV, Türkiye pazarına 3 farklı donanım seçeneğiyle sunuluyor. Xtra, Xtreme ve
Xclusive donanımlarına sahip olan otomobilin tüm versiyonlarında 1.6 litrelik Boxer benzinli motor kullanılıyor. 6200 d/d’de 114 bg güç ve 3600 d/d’de 150 Nm tork sunan Yeni Subaru XV’nin ortalama yakıt tüketimi 6.4 lt/100 km olarak açıklanmakta. Tork konvertörlü Lineatronic şanzıman ve Aktif Tork Yönlendirme özellikli Simetrik Sürekli Dört Çeker Sistemi tüm yeni Subaru XV modellerinde standart olarak sunulmakta. Konfor ve teknoloji anlamında da Apple Car Play fonksiyonlu yeni 8 inçlik dokunmatik ekran ve 6.3 inçlik çok fonksiyonlu bilgi ekranı gibi çok sayıda yeni donanım yeni Subaru XV’nin standartlarına eklenmiş durumda.

ÇOK OKUNANLAR