YENİ MODELLER › Yeni Toyota Avensis’in fiyatı belli oldu...

Yeni Toyota Avensis’in fiyatı belli oldu...

30 Haziran 2015 / 23:58 Toyota’yı D segmentinde temsil eden yeni Avensis 76.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor

Yeni Toyota Avensis’in fiyatı belli oldu...

Toyota, üçüncü jenerasyon Avensis’in Türkiye fiyatlarını açıkladı. Ülkemizde ilk kez 1.6-litre dizel motor seçeneğine sahip olan yeni Avensis ayrıca Japon üreticinin yeni tasarım anlayışını dışa vuran çizgileri ile de dikkat çekiyor. Yeni LED farlar ile krom çerçeveli ızgara otomobilin ön tasarımının, yeni LED stoplar ise otomobilin arka tasarımının günümüzün çizgilerine sahip olmasını sağlıyor.

Yeni Avensis’in iç mekanı ise yeni malzemelerin yanı sıra, gösterge panelinde yer alan 4.2 inçlik renkli TFT ekranı ve 8 inçlik renkli dokunmatik ekrana sahip olan “Toyota Touch 2 with Go” infotainment sistemini bünyesinde barındırıyor.

İkisi dizel üçü benzinli olmak üzere toplam beş motor seçeneğine sahip olan yeni otomobilin dizel motor seçenekleri 112 bg’lik 1.6-litre D-4D ve 143 bg’lik 2-litre D-4D ünitelerden meydana geliyor. Benzinli motor seçenekleri tarafında ise 132 bg’lik 1.6-litre, 147 bg’lik 1.8-litre ve 152 bg’lik 2-litre hacimli motorlar yer alıyor.

Yeni Toyota Avensis’in benzinli versiyonları 76.900 TL’den, dizel versiyonları ise 92.900 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuluyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR