YENİ MODELLER › Yeni VW Tiguan’ın Türkiye fiyatları açıklandı

Yeni VW Tiguan’ın Türkiye fiyatları açıklandı

06 Nisan 2016 / 12:15 Volkswagen Türkiye, tamamen yeni kompakt SUV modelinin fiyatlarını duyurdu

Yeni VW Tiguan’ın Türkiye fiyatları açıklandı

Volkswagen Türkiye, ülkemizde otomobil tutkunları tarafından merakla beklenen tamamen yeni kompakt SUV modeli Tiguan’ın fiyatlarını duyurdu. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında düzenlenen Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan yeni model, markanın beğenilen Passat modelinin izinden giden tasarımı ile dikkat çekiyor. Artık VW Grubu’nun MQB platformu üzerinde yer alan yeni model, selefine kıyasla 50 kg daha hafif olması ile dikkat çekiyor.

Baz donanıma sahip manuel şanzımanla eşlenen 1.4-litre hacimli TSI turbo benzinli motora sahip yeni Tiguan’ın fiyatı 85.380 TL olarak açıklanırken, DSG otomatik şanzımana sahip en ucuz yeni Tiguan olan 1.4-litre TSI motorlu versiyonun fiyatı ise 100.708 TL olarak duyuruluyor. 115 bg güç üreten 1.6-litre hacimli TDI dizel motora sahip yeni Tiguan 99.188 TL’den başlayan fiyatlarla satılırken, bu versiyon şimdilik yalnızca 6-ileri manuel şanzıman ile birlikte tercih edilebiliyor. Yeni VW Tiguan’ın dizel ürün gamını oluşturan ikinci motor seçeneği olan ve 150 bg’lik 2-litre hacimli TDI motora sahip versiyonun fiyatı ise DSG otomatik şanzıman ve 4MOTION dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte 152.276 TL olarak duyuruluyor.

İç mekanda standart olarak 5 inç’lik monokrom dokunmatik ekrana sahip infotainment sistemi ile birlikte gelen yeni Tiguan’da ayrıca 5 inçlik renkli dokunmatik ekrana sahip infotainment sistemi ve daha büyük 8 inçlik dokunmatik ekrana sahip olan infotainment sistemi ile opsiyonel olarak sunuluyor. Renkli ekrana sahip sistemler navigasyon, Apple CarPlay, Android Auto, MirrorLink ve diğer pek çok servisi destekliyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR