SEKTÖREL › Yeni Wrangler sonbaharda geliyor...

Yeni Wrangler sonbaharda geliyor...

08 Ocak 2018 / 01:31 Yeni Wrangler, 2018 yılının sonbahar aylarında Türkiye yollarına çıkacak...

Yeni Wrangler sonbaharda geliyor...

Bugüne kadar 2 milyonun üzerinde üretim adedine imza atan Wrangler'ın yeni versiyonu geçtiğimiz aylarda gün ışığına çıkmıştı. Yeni dış tasarımıyla güçlü ve her türlü yol şartına meydan okuyan karakteristik duruşunu devam ettiren yeni Jeep Wrangler'ın efsanevi yedi oluklu ön ızgarası yeniden tasarlanırken, Sahara ve Rubicon modellerinde sunulan LED ön farlar ve sis farları daha çekici bir görünümü beraberinde getirmiş. Wrangler'ın sinyal lambaları da çamurlukların uç noktasına entegre edilimiş. Alışılagelmiş kare formunu koruyan arka stop lambalarında ise çağın gereklerine uygun olarak LED teknolojisi kullanılmış.

Yeni Jeep Wrangler 2 ve 4 kapılı olmak üzere iki farklı gövde tipiyle üretiliyor. 2 kapılı gövde tipi Sport, Sport S ve Rubicon donanım seviyelerine sahipken, 4 kapılı gövde tipi ise Sport, Sport S, Sahara ve Rubicon olmak üzere dört farklı donanım seviyesiyle sunulacak. Onlarca farklı kapı, tavan ve ön cam kombinasyonu sunan otomobil, 2019 yılında ilave olarak bir de yarım kapı alternatifi sunmaya başlayacak.

Yeni Jeep Wrangler’ın geleneksel yatay konumlu dik konsol mimarisi sportif ve modern tasarım detaylarıyla tamamlanıyor. Yeni Jeep Wrangler ile birlikte su geçirmeyen marş düğmesi de özellikler arasına eklenmiş. Kontrast renkli dikişlere sahip kumaş veya deri koltuklar ayarlanabilir bel desteği ile daha fazla konfor sunarken, direksiyon ve koltuk ısıtması gibi donanımlar da konforu destekliyor. Gösterge paneli 3,5 veya 7 inçlik TFT LED bilgi ekranına ev sahipliği yaparken 7 inçlik ekranda gösterilecek olan bilgiler sürücü tarafından kişiselleştirilebiliyor. Jeep Wrangler Sport’ta ise 5,0 inçlik dokunmatik ekran standart olarak sunuluyor. Orta konsol, 7,0 inç veya alternatif olarak sunulan ve bugüne kadar bir Wrangler’da sunulan en büyük ekran olan 8,4 inçlik dokunmatik ekrana ev sahipliği yapıyor.

Kuzey Amerika’daki Jeep Wrangler serisine yakıt tasarruflu yeni motorların dahil olduğu görülürken, 3.0 litre EcoDiesel V6 ve yeni 2.0 litre hacimli sıralı dört silindirli turbo benzinli motorlar yeni 8-ileri otomatik şanzımanla kombine edilmiş.

ÇOK OKUNANLAR